Ashampoo ZIP Pro 2.0.38

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo ZIP Pro to aplikacja służąca teoretycznie głównie do kompresowania i dekompresowania plików, ale w praktyce jest to coś znacznie bardziej rozbudowanego – producent stworzył pakiet do kompleksowego zarządzania i zabezpieczania plików, który może zostać wykorzystany przy najróżniejszych zastosowaniach.

Interfejs programu przypomina menu start z systemu Windows 8 – zawiera grupy i kafelki poszczególnych opcji, które użytkownik może ustawiać wedle własnego upodobania. Głównym składnikiem Ashampoo ZIP Pro jest moduł do kompresji plików. Pozwala on na obsługę formatów takich jak ZIP, RAR, TAR, CAB oraz 7-Zip. Żadnego problemu nie stanowi zaszyfrowanie danych przy pomocy algorytmu AES i ustalonego przez użytkownika hasła, wybór metody i poziomu kompresji, a także podział archiwum na pliki o określonych wymiarach np. płyty CD lub DVD. Dekompresja obsługuje z kolei aż 40 różnych typów plików, w tym również obrazy płyt ISO. Jeżeli nie chcemy ich wypakowywać, możemy skorzystać z wbudowanego w aplikację menadżera napędów wirtualnych, bo znalazło się miejsce nawet na taką opcję.

Na tym możliwości programu się nie kończą. Pozwala on na tworzenie tzw. skryptów ZIP, których uruchomienie powoduje wykonanie kopii zapasowej określonych plików i zapisanie jej w wybranej lokalizacji. Kopie mogą być kompresowane i szyfrowane. Moduł Encryption Suite pozwala ponadto na zaszyfrowanie dowolnych plików i folderów na dysku z użyciem OpenPGP. Pakiet pozwala na zarządzanie kluczami szyfrującymi, podpisywanie i weryfikowanie plików, a także integrację z pakietem Office i dokumentami PDF. Z jego poziomu wygenerować można klucze RSA (nawet 8192-bitowe), ElGamal i ECDH, a także wyeksportować je na serwery przechowujące klucze publiczne.

Jeżeli dla kogoś to wszystko to zbyt mało, to warto wspomnieć, że Ashampoo ZIP Pro pozwala także na naprawianie plików i archiwów, konwertowanie ich pomiędzy różnymi formatami, a także na integrację z chmurami internetowymi – możliwe jest nawiązywanie połączenia z Azure, Amazon S3, Dropboksem, Google Drive, OneDrive i Box w celu zarówno przeglądania i transferu danych, jak i wykorzystania tego typu lokalizacji do zapisywania kopii zapasowych. Program jest dostępny w pełnej, polskiej wersji językowej.

Producent udostępnia również ograniczoną, ale darmową edycję aplikacji Ashampoo ZIP Free.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Patrax   9 #9 25.12.2015 16:30

Czemu Ashampoo Zip Pro jest w kategorii programów Archiwizacja danych? powinien być w kategorii Kompresory plików razem z Ashampoo Zip Free, który się w tamtej kategorii znalazł.

Patrax   9 #8 23.07.2015 13:21

@dawidsab: jest nawet lepszy :) ale nawet darmowy HaoZip jest lepszy od WinRAR :p

Ostatni Mohikanin   29 #7 11.04.2015 21:11

Nawet Ashampoo popłynęło z nurtem kafelkowego designu :)

slawektor   6 #6 06.03.2015 15:48

@cmiena: Zobacz te promo tyle że to na 40 dni. https://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/regpopinstall.php?session_lan...

Autor edytował komentarz.
squzeezebox   7 #5 11.02.2015 20:54

Program jest naprawdę bardzo szybki no i ma znacznie więcej funkcji niż WinRAR :) Ashampoo Zip Pro zastępuje naprawdę wiele programów np. program do szyfrowania plików czy program do tworzenia obrazu iso lub oprogramowanie do tworzenia wirtualnego napędu. Ashampoo Zip pro obsługuje wszystkie znane dzisiaj formaty kompresji plików. Mogą być one dodatkowo szyfrowane z wykorzystaniem klucza 256-bitowego klucza AES. Polecam ten program wszystkim bo naprawdę jest świetny.

Autor edytował komentarz.
cmiena   1 #4 04.02.2015 14:51

Oprócz podstawowych funkcji "pakera" dodatkowo można zainstalować wirtualny dysk i korzystać z popularnych dysków chmur co jest ciekawym uniwersalnym rozwiązaniem. Fajnie byłoby mieć pełną wersję.

dawidsab   10 #3 03.02.2015 19:03

Ciekawe, czy jest tak dobry jak "WinRAR"?

lynx79   10 #2 03.02.2015 16:13

Program oparty na Power Archiverze, więc raczej dobrze wróży. Wirtualne dyski pozwolą na podłączaniu napędów. Można w końcu odinstalować pozostałe programy do wirtualizacji napędów. :)

RSNK   3 #1 03.02.2015 15:21

Istnieje również mniej rozbudowana wersja darmowa: Ashampoo® ZIP Free. Chyba rośnie nam nowy, bardzo dobry, darmowy konkurent dla programu 7zip.
https://www.ashampoo.com/pl/usd/pin/0192/Narzędzia%20systemowe/Ashampoo-ZIP-Free

Autor edytował komentarz.