AstroGrav AstroGrav 4.3

Strona główna Windows Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AstroGrav jest narzędziem umożliwiającym precyzyjne symulowanie zachowania planet w układzie słonecznym. Zajmuje się obliczaniem interakcji grawitacyjnych, jakie zachodzą między wszystkimi ciałami znajdującymi się w przestrzeni kosmicznej.

Program skierowany jest nie tylko do naukowców, gdyż znajdzie uznanie wśród pozostałych osób interesujących się astronomią. Mogą oni pobierać rozmaite projekty udostępnione przez twórców AstroGrav za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, gdzie znajdziemy między innymi różne układy słoneczne czy też planety do obserwacji.

AstroGrav oferuje możliwość symulowania rozwoju układu słonecznego na przestrzeni wielu tysięcy lat, ukazując wszechświat za pomocą interaktywnego podglądu w pełnym trójwymiarze. Dostępne są widoki z dowolnego miejsca na Ziemi lub w kosmosie.

Oprócz tego w AstroGrav zawarto konstelacje i ponad 100 tysięcy teł z gwiazdami (wraz z obszernymi informacjami na temat każdej gwiazdy). Dostępne są również kompleksowe dane tabelaryczne z ponad 30 polami do edycji przeznaczonymi dla każdego obiektu. Ponadto narzędzie oddaje do dyspozycji funkcję ręcznego tworzenia nowych ciał lub importowania ich z pokaźnej bazy komet i asteroid.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!