r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Astronomiczne odszkodowanie za piractwo w Rosji

Strona główna Aktualności

Właściciele rosyjskiej strony udostępniającej pliki torrent z filmami w Internecie zostali oskarżeni o piractwo. Mogą zapłacić nawet 1,25 mld dolarów.

Rosyjskie władze od roku prowadzą śledztwo przeciwko serwisowi Interfilm.ru. Właściciele strony, prywatnie małżonkowie, zostali aresztowani pod zarzutem czerpania korzyści finansowych z piractwa. Dopiero teraz przedstawiono pełne oskarżenie i żądanie zadośćuczynienia - aż 1,25 mld dolarów. Tyle mają zapłacić „Ripper” i „Nadezhda” za nielegalne udostępnianie filmów i muzyki w Internecie. Jak dowiedział się serwis TorrentFreak, sprawa toczy się również przeciwko dwóm najczęstszym użytkownikom Interfilm.ru. Zarówno aresztowania jak i oskarżenie są wynikiem działań organizacji antypirackiej reprezentującej w Rosji takie wytwórnie jak Universal, Paramount, Sony, Warner Bros i 20th Century Fox.

Serwis Interfilm.ru stał się popularny dzięki zamieszczaniu nagrań wykonywanych kamerą podczas seansu w kinie, a także wydań filmów DVD z lektorem, w tym także w polskiej wersji językowej. Sprawa przeciwko serwisowi jest pierwszą tego typu akcją w Rosji. Nie tłumaczy to jednak astronomicznej sumy, jaka żądana jest od właścicieli strony. Pomijając fakt, że właściciele Interfilm.ru zapewne nie będą w stanie zapłacić tylu pieniędzy, rodzi się pytanie - na jakiej zasadzie obliczono taką kwotę?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.