Asus stworzył płytę główną dla kopiących kryptowaluty: obsługuje 20 kart graficznych

Strona główna Aktualności
Fragment płyty głównej z depositphotos
Fragment płyty głównej z depositphotos

O autorze

Asus zaprezentował nową płytę główną, która powstała z myślą o tworzących koparki kryptowalut. Model H370 Mining Master jest o tyle specyficzny, iż obsługuje jednocześnie do 20 kart graficznych. Mowa o GPU wykorzystujących PCIe 1x, które do płyty podłącza się w nietypowy sposób.

Zastosowano tu bowiem złącza USB 3.1, które zdaniem twórców po pierwsze są bardziej trwałe w kontekście fizycznym, a po drugie dzięki nim łatwiej zadbać o ułożenie wszystkich przewodów. Poza tym płyta oferuje złącze LGA 1151 na ósmej generacji procesory Intela, dwa sloty na RAM DDR4 (maksymalnie do 32 GB) i pojedynczy slot PCIe 16x. Poza tym dostępne są także dwa złącza SATA.

Płyta to format ATX i poza paletą wewnętrznych USB, oferuje także 6 portów USB na tylnym panelu (w tym 4 w wersji 3.0). Dodatkowo dostępny jest gigabitowy Ethernet i złącza COM, HDMI oraz DVI. Od strony oprogramowania zadbano o obecność trybu kopania, który modyfikuje UEFI, by całość mogła właściwie działać. Ciekawostką jest wyświetlany przy starcie ekran POST, który pokazuje stan, w jakim są podłączone karty.

Niestety jak na razie nie pojawiła się informacja odnośnie ceny i planowanej daty wprowadzenia płyty głównej do sprzedaży. Pierwsze pokazy możliwości mają się jednak odbyć już podczas tegorocznych targów Computex, a więc w pierwszych tygodniach czerwca.

© dobreprogramy