reklama

Asystent Bixby w Samsungu Galaxy S8 wciąż niedostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Jedną z najważniejszych funkcji w Samsung Galaxy S8 miał być Bixby. Autorski asystent głosowy Koreańczyków dostał nawet specjalny aktywujący go fizyczny przycisk. Jednak reklamowany w samym superlatywach asystent nie jest jeszcze dostępny, będziemy musieli na niego trochę poczekać.

Patrząc na ostatnie premiery oprogramowania i urządzeń, można odnieść wrażenie, że większość produktów wprowadzana jest za wcześnie. Czasami kończy się to nieciekawie, jak w przypadku wybuchającego Galaxy Note’a 7. Częściej producentowi nie udaje się dokończyć wybranych funkcji, które pojawiają się jakiś czas po premierze, mimo iż to one miały być głównymi zaletami nowego urządzenia. W najlepszym wypadku wprowadzane są dopiero w dniu premiery, w wydanej na szybko aktualizacji.

Nie inaczej jest w przypadku Samsunga Galaxy S8. Bixby mający być jedną z największych zalet, nie jest jeszcze w pełni dostępny. Kluczowe opcje asystenta, w tym Vision czy Home, będą dostępne od 21 kwietnia, czyli w dniu globalnego uruchomienia sprzedaży. Z kolei funkcje głosowe, czyli Bixby Voice, będą dostępne w Stanach Zjednoczonych późniejszą wiosną. Polscy klienci nieaktywnymi funkcjami głosowymi i tak nie muszą się przejmować – nasz język jest jeszcze zbyt trudny lub zbyt mało interesujący dla asystenta Samsunga.

Przed premierą Galaxy S8 niejednokrotnie słyszeliśmy, że będzie to najdoskonalsze dziecko Samsunga. Opóźnienia w jednej z najważniejszych funkcji pokazują, że ponownie producent miał problemy z dotrzymaniem założeń Niestety musimy się do tego przyzwyczaić, coraz częściej dostajemy produkt z obietnicą, że wybrane jego możliwości będą aktywowane w niedalekiej przyszłości.

Jeśli nie macie Samsunga Galaxy S8 i nie planujecie go kupić, to wybrane nowości możecie sprawdzić na starszym smartfonie Samsunga. Wyciekł launcher oraz asystent Bixby. Warto pamiętać, że nie jest to oficjalna metoda.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama