Asystent Google dostępny na każdym urządzeniu z Androidem 7! Wystarczy root i dwa wiersze kodu

Strona główna Aktualności
image

O autorze

4 października Google uczyniło z nowego Asystenta Google jedną z najważniejszych, a najpewniej najszerzej omówionych, funkcji smartfonu PIxel. Wyłączność na dostęp do zaawansowanej sztucznej inteligencji był wręcz przedstawiany jako główny argument sprzedażowy. Wygląda na to, że właśnie przestał on być aktualny.

Na forum XDA Developers ukazał się już wpis, dzięki któremu zaawansowaną integracją z Asystentem Google może się cieszyć każdy posiadacz urządzenia, na którym zainstalowany został Android 7.0. Choć wciąż nie sposób twierdzić, że jest to szczególnie duża liczba użytkowników, to z pewnością będzie się ona systematycznie zwiększać, a to nie wywoła entuzjazmu w siedzibie Google.

Uruchomienie integracji z Asystentem Google jest możliwe oczywiście tylko na Androidzie 7. W dodatku konieczny jest dostęp do konta roota oraz aplikacja Google w wersji co najmniej 6.5.35.21. Dalej jest już z górki: aby uruchomić usługi Asystenta Google wystarczy odnaleźć na smartfonie plik build.prop i edytować go poprzez dodanie wierszy:

ro.product.model=Pixel XL
ro.opa.eligible_device=true

Następnie konieczne jest wyczyszczenie danych aplikacji Google i ponowne uruchomienie smartfonu, konieczny może być kilkukrotny restart. Oczywiście testować Asystenta Google można tylko na własną odpowiedzialność, czego nie zalecamy mniej doświadczonym użytkownikom. Więcej o możliwościach usługi w naszym artykule.

Aktualizacja

Na łamach forum XDA Developers opublikowano już gotową paczkę ze zmodyfikowanym plikiem. Lista oficjalnie obsługiwanych urządzeń to zrootwane Google Nexus 6P, 5X, 6 ,5, 4, Pixel C, Moto G (2013), Moto G (2015) i OnePlus One. Przypominamy także, że aktywacja Asystenta zablokuje aktualizacje OTA.

© dobreprogramy