r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Atak DDoS na portal Gazeta.pl

Strona główna Aktualności

W czwartek portal Gazeta.pl stał się ofiarą ataku DDoS. Wielu użytkowników miało poważne problemy z dostępem. Atak zbiegł się w czasie z czwartkowym ostrzeżeniem władz amerykańskich przed atakami alKaidy w Internecie. Miałby to być odwet za przetrzymywanych w bazie Guantanamo muzułmanów podejrzanych o terroryzm. Mimo to chyba jednak trudno przypuszczać, że za atakiem na Gazetę stała ta organizacja terrorystyczna.

Wg informacji podanych przez portal Gazeta.pl atak rozpoczął się w czwartek o godzinie 19. Atak DDoS ma na celu zablokowanie działania strony. Polega on na tym, że do serwera, na którym znajduje się atakowana strona, trafia lawina zapytań ze strony wielu komputerów jednocześnie. Mogą one obciążyć serwer na tyle skutecznie, że Internauci nie mogą wejść na daną stronę. Gazeta.pl podaje, że podczas ataku z adresem gazeta.pl łączyło się jednocześnie 80 tys. komputerów.

Ataki DDoS są niezwykle uciążliwym problemem ponieważ bardzo trudno je neutralizować. Zapewne administratorzy każdego dużego serwisu internetowego musieli się z takim zagrożeniem zmierzyć, również dobreprogramy kilkukrotnie były w ten sposób nękane. Więcej informacji na temat ataku na serwis Gazeta.pl znaleźć można w artykule na tymże serwisie opublikowanym Cyberterroryści kontra Gazeta.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.