Atak DDoS na portal Gazeta.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

W czwartek portal Gazeta.pl stał się ofiarą ataku DDoS. Wielu użytkowników miało poważne problemy z dostępem. Atak zbiegł się w czasie z czwartkowym ostrzeżeniem władz amerykańskich przed atakami alKaidy w Internecie. Miałby to być odwet za przetrzymywanych w bazie Guantanamo muzułmanów podejrzanych o terroryzm. Mimo to chyba jednak trudno przypuszczać, że za atakiem na Gazetę stała ta organizacja terrorystyczna.

Wg informacji podanych przez portal Gazeta.pl atak rozpoczął się w czwartek o godzinie 19. Atak DDoS ma na celu zablokowanie działania strony. Polega on na tym, że do serwera, na którym znajduje się atakowana strona, trafia lawina zapytań ze strony wielu komputerów jednocześnie. Mogą one obciążyć serwer na tyle skutecznie, że Internauci nie mogą wejść na daną stronę. Gazeta.pl podaje, że podczas ataku z adresem gazeta.pl łączyło się jednocześnie 80 tys. komputerów.

Ataki DDoS są niezwykle uciążliwym problemem ponieważ bardzo trudno je neutralizować. Zapewne administratorzy każdego dużego serwisu internetowego musieli się z takim zagrożeniem zmierzyć, również dobreprogramy kilkukrotnie były w ten sposób nękane. Więcej informacji na temat ataku na serwis Gazeta.pl znaleźć można w artykule na tymże serwisie opublikowanym Cyberterroryści kontra Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s