r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Atak na bank, kolejny akt konfliktu Tallin - Moskwa

Strona główna Aktualności
SEB Eesti Ühispank

, drugi pod względem wielkości bank w Estonii, został we wtorek zmuszony do zablokowania możliwości dostępu do swojego serwisu on-line dla klientów łączących się spoza Estonii. Powodem podjęcia tak radykalnych kroków był zmasowany atak typu DDoS na ich bankowe serwery.

Atak, rozpoczęty w południe, skutecznie uniemożliwiał dostęp do internetowej strony banku przez cztery godziny. Po tym czasie przywrócono funkcjonalność serwisu, ale początkowo tylko dla komputerów łączących się z terenu Estonii. Natomiast połączenia z zagranicy dalej były blokowane ze względów bezpieczeństwa.

Atak ten był pierwszym tego rodzaju skierowanym na serwisy sektora bankowego od czasu rozpoczęcia konfliktu na linii Tallin - Moskwa, o zmasowanych atakach na serwisy informacyjne pisaliśmy na początku maja. Poprzednie zdarzenia dotyczyły głównie serwisów informacyjnych i serwerów instytucji rządowych. Ataki te mają podłoże polityczne i związane są z kryzysem między rządem rosyjskim i estońskim.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.