r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ataki na serwery internetowe w miniony weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas minionego weekendu Internet przeżył najcięższy atak od 18 miesięcy. Wszystkiemu winien jest robak SQL Hammer, wykorzystujący znaną już od pół roku lukę w zabezpieczeniach serwerów.

SQL Hammer nie atakuje zwykłych komputerów, jedynie serwery. Nie posiada procedur destrukcyjnych, a mechanizm jego działania opiera się na tym, że po zainfekowaniu serwera wirus szuka innych adresów i rozsyła się na nie. Dane przesyłane z tego powodu poważnie obciążają łącza internetowe, dlatego w weekend w sieci powstały ogromne zatory. W efekcie nastąpiło spowolnienie działania Internetu, a część serwerów zostało całkowicie odciętych.

Eksperci szacują, że zainfekowanych zostało około 250 tys. serwerów na całym świecie. Najbardziej ucierpiała Korea Południowa - "najgęściej okablowany kraj świata". Podczas weekendu cała Azja borykała się z problemami dotyczącymi Internetu, komplikacje nie ominęły też serwerów w USA, wyłączając z użytku m.in. bankomaty.

Źródło: 4D

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.