r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ataki z wykorzystaniem dziury w Internet Explorerze

Strona główna Aktualności

Twórcy szkodliwego oprogramowania wypuścili już wirusy wykorzystujące lukę, którą Microsoft załatał w ubiegłym tygodniu.

Luka ta określana jest na polskich stronach Microsoftu jako uszkodzenie niezainicjowanej pamięci (Uninitialized Memory Corruption w oryginale) i jest oznaczona jako CVE-2009-0075. Wykorzystując ją można było uruchomić kod na prawach użytkownika, który uruchomił Internet Explorer. Choć na razie skala ataków jest niewielka, to niedługo mogą one stać się bardziej nasilone. Wirus, który można obecnie spotkać w Sieci, został przez firmę Trend Micro oznaczony jako XML_Dloadr.a. Jest on rozsyłany pocztą elektroniczną jako załącznik .doc. W pliku tym jest osadzona kontrola ActiveX łącząca się ze stroną internetową zawierającą kod wykorzystujący lukę. Jest prawdopodobne, że twórcy wirusa stworzyli go przeprowadzając analizę poprawki wydanej przez Microsoft.

Osoby, które nie zainstalowały jeszcze najnowszej, zbiorczej poprawki dla Internet Explorera powinny uczynić to jak najszybciej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.