Ataki z wykorzystaniem dziury w Windows Media

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeprowadzane są ataki z wykorzystaniem dziury w komponencie Windows Media, którą Microsoft załatał niecałe trzy tygodnie temu.

Cyberprzestępcy wykorzystują błąd w obsłudze plików MIDI. Do przeprowadzenia ataku, oprócz odpowiednio spreparowanego pliki MIDI, używają pliku HTML osadzającego kontrolkę Windows Media Playera oraz plik JavaScript. Dzięki plikowi MIDI realizowane jest samo wykorzystanie luki. Następnie za pomocą JavaScriptu dekodowany i uruchamiany jest shellcode zawarty w kodzie HTML. Shellcode ściąga potem zaszyfrowanego wirusa, odszyfrowuje go i uruchamia. To jednak nie koniec. Wirus ten dostarcza funkcji typowych dla rootkita, pozwalając ukryć się w systemie, a właściwy cel atakującego realizowany jest przez kolejnego wirusa, ściąganego przez rootkit. Jego zadaniem jest wykradanie loginów i haseł do koreańskich gier on-line.

Osoby, które nie mają włączonych aktualizacji automatycznych powinny jak najszybciej zainstalować poprawkę, nawet jeśli nie grają na koreańskich stronach. Wirusy bowiem mutują się i luka może być wykorzystywana wkrótce do innych szkodliwych celów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję