reklama

Atari wyprzedaje swoją własność intelektualną

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Amerykański oddział Atari, który poprzez bankructwo miał zamiar odbić się od dna i wyjść na prostą, szykuje się do zlicytowania w wakacje swojej własności intelektualnej, w tym nazwy i kilku znanych marek gier. Do tej pory trwały poszukiwania zainteresowanych całym dorobkiem firmy, ale jak na razie nie padły żadne satysfakcjonujące propozycje. Jeżeli tutaj nic się nie zmieni, podobnie jak niedawno THQ, Atari zostanie także sprzedane w częściach.

Jeśli aukcji nie zablokuje z jakichś powodów sąd, rozpocznie się ona 16 lipca i potrwa 4 dni. Celuje się w minimum 22,2 miliona dolarów. W przypadku samej nazwy oraz logotypu firma rozpocznie licytację od 15 milionów, prawa do Rollercoaster Tycoon można będzie próbować uzyskać od 3,5 miliona, Test Drive 1,5 miliona, a z ciekawszych kąsków do złapania jest również Total Annihilation za 250 tysięcy dolarów — zobaczymy czy zainteresuje się tym Wargaming, szczególnie że podległy mu twórca gry Chris Taylor wyrażał niedawno chęć powrotu do tego tematu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama