reklama

Atlus w rękach firmy SEGA — Japończycy przejęli Index Corporation

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Od jakiegoś już czasu mówiło się, że Index Corporation, do którego należy producent oraz dystrybutor gier Atlus, boryka się ze sporymi kłopotami finansowymi i będzie sprzedawane. Ponoć o tak łakomy kąsek walczyło około 20 wielkich firm, ale ostatecznie położyła go na swoim talerzu SEGA, ojcowie jeża Sonika. Do projektów zyskanych po bankructwie THQ, firma dołoży sobie teraz kolejne, dosyć popularne w świecie.

Jest wśród nich między innymi seria Persona, która zdobyła pośród niektórych graczy miano kultowej także poza Japonią. Na razie restrukturyzacja firmy odbywać się będzie pod banderą SEGA Dream Corporation, nazwa ta jednak w przyszłości ma ulec zmianie. Wszelkie sprawy formalne zostaną domknięte do 1 listopada. Nie ujawniono, na ile opiewała transakcja, lecz według nieoficjalnych wieści chodzi o równowartość 141 milionów dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić