Atrakcje w Plusie dla rejestrujących pre-paidy, operator chce przechwycić klientów innych sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny operator telekomunikacyjny wziął się za zachęcanie posiadaczy kart pre-paid do rejestracji, zgodnie z zapisami nowej ustawy antyterrorystycznej. Plus rusza z promocją, której twarzą ma być telewizyjny i radiowy celebryta, Szymon Majewski. I w tym wypadku kwota 500 zł ma być tym, co użytkowników przyciągnie do podania operatorowi swoich danych osobowych.

Tak obecni jak i nowi użytkownicy pre-paidów Plus na Kartę oraz Plus Internet na Kartę mają otrzymać doładowania warte 500 zł i 50 GB ruchu sieciowego, a do tego konto ważne przez rok. Użytkownicy pre-paidów sprzedawanych pod marką Plush dostaną 500 zł i 50 GB ruchu sieciowego.

Plus liczy na to, że część użytkowników pre-paidów zdecyduje się przejść na abonament. Wszyscy, którzy posiadają kartę pre-paid Plusa przez przynajmniej 30 dni, po przejściu do taryfy Ja+ Abonament (29 zł, umowa na 24 miesiące, sama karta bez telefonu) lub którejś z taryf mix (MIX 30 tylko z kartą SIM lub MIX 50 dla oferty z telefonem), otrzymają dodatkowe benefity. To trzy miesiące darmowych nielimitowanych rozmów do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i pakiet ruchu sieciowego 8 GB.

Jeśli ktoś ma pre-paida w innej sieci, a zdecyduje się przenieść numer do usługi Plus na Kartę, dostanie teraz przez trzy miesiące 50% rabatu na nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych lub nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych z pakietem ruchu sieciowego 6 GB.

Jak widać więc, wielcy operatorzy bez mrugnięcia okiem dostosowują się do nowej rzeczywistości prawnej. Na tym tle miło zaskakuje postawa największego z wirtualnych operatorów, Virgin Mobile Polska. Firma co prawda uruchamia rejestrację dla kilkuset tysięcy użytkowników swoich kart pre-paid, ale będzie to robić przez Internet, przyjmując… skany dowodów osobistych. Przedstawiciele Virgin Mobile zwracają uwagę na to, że przecież nawet administracja publiczna dopuszcza taki sposób weryfikacji użytkownika. Co prawda nie sądzimy, by operatorowi udała się ta sztuczka (już się mówi, że GIODO i UKE mogą zakwestionować tę praktykę), ale pochwalić należy chociaż za pomysłowość.

© dobreprogramy
s