Audacity 1.3.13 beta nareszcie z pełną obsługą Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół Audacity Team ogłosił wydanie wersji beta swojego programu do nagrywania muzyki - Audacity 1.3.13. Wprowadzono pełną obsługę dla systemu Windows 7 i Vista.

Użytkownicy korzystający z Audacity do nagrywania muzyki i edycji dźwięków, narzekali dotychczas na słabe działanie programu w nowszych wydaniach systemu Windows. Aplikacja nie radziła sobie najlepiej z pracą w Windows 7 czy Windows Vista. Twórcy programu na szczęście postanowili to zmienić. Audacity 1.3.13 beta jest pierwszym poważnym krokiem w tę stronę. Stanowi ona przygotowanie pod zbliżającą się stabilną wersję 2.0 programu. W najnowszym wydaniu Audacity wprowadzono między innymi funkcję Sync-Loc Tracks. Umożliwia ona grupowanie dźwięków czy etykiet utworów w celu utrzymania ich synchronizacji, kiedy zmieniana jest długość danej ścieżki.

Kolejne zmiany to Managed Curves, czyli nowe okno dialogowe do zarządzania krzywymi. Niewielkie zmiany objęły takie funkcje jak rozszerzony import czy obsługa ścieżek MIDI. Poza tym odświeżono interfejs programu. Audacity 1.3.13 beta został wydany również dla systemów Mac OS X i Linux. W wersji dla systemu firmy Apple poprawiono dostęp do głównego katalogu programu. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach zespołu Audacity Team. Wersja 1.3.14, jak zapowiadają twórcy, powinna zostać wydana w najbliższym czasie.

Audacity 1.3.13 beta dla systemów Windows, Mac OS X i Linux można pobrać z naszego portalu.

© dobreprogramy