r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Audible Charts 1.0

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów

Audible Charts to bardzo prosty dodatek do Excela 2013 i nowszych, który pozwala zamienić dane na muzykę. Wartości w zaznaczonej kolumnie lub wierszu są „odgrywane” przez syntezator, który brzmi jak pianino.

Galeria programu

Do obliczenia dźwięków dodatek znajduje najwyższą i najniższą wartość w zaznaczonym zbiorze i mapuje je odpowiednio na C3 i C6. Częstotliwości pośrednie są wyznaczane przez logarytmiczne mapowanie wartości na dźwięki i zaokrąglane do najbliższego półtonu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

20 najlepszych dodatków do Microsoft Office

50
OPROGRAMOWANIE 16.12.2015 | Anna Rymsza

Programy z pakietu Microsoft Office mają ogromne możliwości, ale to nie znaczy, że niektórych rzeczy nie da się zrobić lepiej lub szybciej. Naprzeciw wymaganiom użytkowników wychodzą tu różne dodatki i rozszerzenia. Dzięki nim można ułatwić sobie wiele zadań lub tworzyć takie dokumenty, jakich sam Office stworzyć nie pozwala. Na początek należy wyjaśnić, jak z dodatków korzystać. Office ma własny sklep z dodatkami, do którego można przejść z programów pakietu (część Wstawianie wstążki) lub udając się pod adres store.office.com. Do logowania należy oczywiście wykorzystać to samo konto…

Recenzje użytkowników

prosta i szybka instalacja, ciekawe melodie podczas przerwy w pracy
brak
ocena użytkownika

Dodatek mało przydatny, to raczej taka ciekawostka przyrodnicza. Instalacja ze sklepu Offica szybka i bezproblemowa. Panel dodatku uruchamia się po prawej stronie: mamy możliwość przeniesienia, zmiany rozmiaru czy zamknięcia. Opcji mało. Domyślnie mamy włączone odtwarzanie melodii gdy tylko zaznaczymy kolumnę, wiersz lub fragment. Obsługa zatem banalnie prosta: uruchamiamy dodatek i zaznaczamy fragment. Wykorzystanie dodatku? no cóż... zawsze to jakiś przerywnik w pracy z cyferkami :)

11.10.2016 18:14 | Recenzja do wersji 1.0

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.