2 typy konfiguracji PC na potrzeby odtwarzania muzyki w domu i nowe wyzwanie od TVP

Poszukiwania najlepszej możliwej konfiguracji PC na potrzeby odtwarzania muzyki rozdzieliłem od samego początku na dwa kierunki. Pierwszy to domowy serwer, co jest proste dla osób czerpiących wiedzę nie tylko z opisów - a zainwestowanie w tradycyjny sprzęt audio nie jest lub nie było dla nich dużym wyzwaniem. Z drugim kierunkiem sprawa jest znacznie trudniejsza, chociaż dotyczy trendu, który stał się najbardziej popularny,

Aktywny subwoofer i nowoczesna wiedza dla niego oraz ta z elegancko ilustrowanego magazynu

Natrafiłem w poczekalni na magazyn z tytułem na okładce: "Bas z pudła. Konfrontacja 14 subwooferów aktywnych (500-10 000 zł). W środku jest tekst z podtytułem: "Subwoofer aktywny to nieodłączny element każdego współczesnego systemu AV. Był jednak czas, że tymi specyficznymi głośnikami interesowali się melomani i posiadacze zestawów stereofonicznych. Postanowiliśmy się przyjrzeć, jaką jakość oferują dostępne na rynku konstrukcje i czy są pomiędzy nimi istotne różnice. Pod lupę trafiło 14 modeli z bardzo szerokiego przedziału cenowego.

Audio z telefonu i telewizora nie zachwyci, ale lepiej wprowadzi nowinki

Wpisy kieruję do zainteresowanych czytelników, bo z nimi mogą się zrodzić ciekawe projekty. Brakuje właściwego odzewu, bo stawiam wysoko poprzeczkę i dla wielu są to rzeczy wręcz niezrozumiałe. Teraz otwiera się szansa, że łatwiej będzie zrozumieć w czym rzecz, bo nowości pojawiają się częściej w sprzęcie, który oferowany jest w największych ilościach, a nie jak kiedyś w tym najdroższym. Zwróciło to moją uwagę po opublikowaniu

Ambicja wiernego odtwarzania muzyki ma inny wymiar przy pakiecie Orange

Pakiet Orange pomógł mi zrozumieć, czemu pozornie nietrudny temat może być niejasny. Miałem u nich wcześniej tylko telefony, bo kablówkę wolałem z UPC, gdzie mieli w ofercie na Polskę szwedzki kanał TV. Dostawcę Internetu wybrałem po sąsiedzku, by w razie jakieś awarii mieć z nimi bezpośredni kontakt. Jednak ta precyzyjnie zaplanowana struktura szybko stała się nieaktualna.

Alternatywy dla optymalnego, czy wiernego odtwarzania z PC muzyki ze strumieni internetowych

Referencję dla wiernego odtwarzania muzyki z PC zapewnia mi sprzęt, który ma już sporo lat na karku, ale jest nadal najbardziej optymalnie skonfigurowany dla studyjnego standardu próbkowania 48 kHz.

Ten standard obsługiwany jest także przez m. in. Mini Disc, który wśród muzyków stał się popularny dla nagrywania i odtwarzania podkładów używanych podczas występów na scenie.

Allegro jako siedlisko dla niekompetencji i inspiracja dla poszerzania wiedzy o odtwarzaniu muzyki z PC

Allegro okazało się jedynym ratunkiem, gdy pracownik kolegi uszkodził kultowy wzmacniacz klienta. Naprawa była niemożliwa z powodu braku części i trzeba było kupić identyczny wzmacniacz. Problemem było tylko, że kolega ma warsztat w Sztokholmie i nie mówi po polsku, ale sprawdziłem sprzedawcę, że jest kompetentny i zakup był bardzo udany. Zaimponowało to koledze i po jakimś czasie zwrócił się z kolejną prośbą. Odmówiłem mu, bo nie był już w sytuacji podbramkowej. Nie mogę liczyć, że sprzedawca zawsze będzie kompetentny i nie mam ochoty znaleźć się przez to w niekomfortowej sytuacji.

#zostanwdomu - Niemen w Internecie ze Strange Is This World i Io Senza Lei jest nie tylko na eksport

W mediach społecznościowych popularne stało się #zostanwdomu i "oglądanie razem". Można spędzić czas wspominając np popularnego ponad granicami Niemena. Kilka tygodni temu do zaprzyjaźnionych Włochów w Lombardii i Emilia - Romania przesłałem link do filmiku z koncertu Faridy w Polsce. Rekomendowałem odsłuchu z głośnikami, bo wiem, że mają takie możliwości.

Znalazłem ten filmik, bo w ubiegłym roku znajoma odtworzyła w swoim telefonie włoską wersję "Dziwny jest ten świat"w wykonaniu Faridy Gangi.

Audio ze standardem WiSA Association zyska szersze zainteresowanie w czasie #zostanwdomu

#zostanwdomu sprzyja w temacie odtwarzania muzyki. Czekają nas także zmiany za sprawą działalność WiSA ze standardem mającym zapewnić wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk audio. Chwilowo to tylko oferta systemów wbudowanych, ale stanie się częścią ewolucji PC. Zahaczyłam już kilka razy o tym z hasłem Atmos, lecz się nie zagłębiałem. Okazję, by zagłębić się w ten temat daje news pt

Android w smartfonie kusi producenta do zniewalania klienta, ale koronawirus nieco tu namiesza

Opisy OS z zielonym ludzikiem wyraźnie wskazują, jaka jest strategia Google, by konkurować z Windows. W oczach urzędników marketingu jest ona z całą pewnością bardzo innowacyjna, ale jak to jest dla nas w praktyce? Opisy wyglądają na kalki z materiałów marketingowych i są powielane w najróżniejszy sposób w wielu miejscach w Internecie. Ich przekaz jest podobny i mieści się w tych dwóch zacytowanych zdaniach.

Android to jeden z pierwszych i najpopularniejszych systemów otwartych na świecie. Zawdzięcza to m.in.