Audiosfera piwnego konsulatu przy Rondzie Niemena i transmisji internetowych

TVP emitowała niedawno program „Sonda”, w którym poruszono temat reakcji mózgu na obraz, który widzi nasze oko. Widziałem tylko krótki fragment programu, gdy rozmawiałem ze znajomymi i przypuszczam, że chodziło o to, jak nasz umysł dostosowuje się do otaczającej rzeczywistości. Ze słuchem jest podobnie i docierające do nas dźwięki rozpoznajemy na podstawie tego co mamy już w pamięci. Przypomniało mi się to w Konsulacie Dobrego Piwa, który otwarto niedawno w Sopocie przy Rondzie Niemena.

Antydemokracja w Internecie na opak kontrolowana

Były monopolista szwedzkiej telefonii zaoferował swoim klientom bezpłatny dostęp do wybranych serwisów internetowych. Zbudziło to dyskusję w szwedzkich mediach, że jest to niezgodne z nowymi dyrektywami Unii Europejskiej, które mają zagwarantować demokrację w Internecie. W tej perspektywie ma to zostać rozpatrzone sądowo.

Zamieszanie medialne powstało nim decyzje UE weszły w życie i wygląda na to, że ktoś coś niedokładnie zinterpretował. W szumie medialnym zawsze jest trudno odszukać, co jest faktycznym tematem. Najkrócej mówiąc UE zakazuje transmisji uprzywilejowanych.

Akustyka to temat rzeka od Stonehenge przez studio z Dolby do umeblownego pokoju

Gdy w komentarzach pojawia się temat akustyki, mam ochotę napisać coś szerzej, ale to przecież temat rzeka. Każde zagadnienie rozwidla się na kolejne. Widać to także w komentarzach. Zagadnienia są powiązane, ale dotyczą różnych wątków. Czasami coś wydaje się dotyczyć gry muzyków, a okazuje się, że chodzi o jej wzmocnienie. Niby ten sam temat, lecz na każde zagadnienie trzeba spojrzeć osobno, chociaż mają tak silne powiązanie. Niezależny wpis w temacie akustyki może być bardziej czytelny.