AMD w zestawie dla odtwarzania muzyki z CD, DVD, DAB+ i Internetu

Zaplanowałem prezentację odtwarzania muzyki z PC z najlepszą możliwą jakością, a renomowany importer sprzętu dla muzyków i realizatorów dźwięku udostępni na tą okazję flagowy model japońskich słuchawek.

Są to Fostex FH-900, których oferta dostępna jest w Internecie pod adresem:
http://pro.megamusic.pl/p14066.822_fostex_th_900_sluchawki_audiofilski...

W Internecie wyszukałem sklep, który oferuje pasujące do prezentacji: płytę główną, CPU i RAM. Ten sklep to morele.net i zamówiony u nich towar odbiorę w pobliskim sklepie komputerowym, ale okazało się, że realizacja zamówienia płyty głównej trochę potrwa. Ze sklepów zagranicą dostarczana jest szybciej.

Płyta główna to Gigabyte G1 Sniper A88X wersja 3.0, której opis dostępny jest w polskojęzycznej witrynie producenta pod adresem:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/g1sniper_a88xrev_30

Pamięć to G.Skill DDR3 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL11, SNIPER Dual, której opis jest w witrynie sklepu pod adresem: http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-16gb-8gbx2-2400mhz-cl11-snip...

Słuchawki, RAM i płyta główna to flagowe modele, a CPU jest skromniejszy. Wybór padł na AMD APU A6-6420K, którego opis jest również w witrynie sklepu i adresem:
http://www.morele.net/procesor-amd-apu-a6-6420k-socket-fm2-dual-core-4...

Powyższe podzespoły zamontowane zostaną w obudowę z pleksi, która prezentowana jest w filmie na YouTube.

Zasilacz będzie najprawdopodobniej z NZXT, który dla tej obudowy z taką płytą główną pod intelowski CPU został wcześniej zmodyfikowany do innego projektu, podobnie jak dysk twardy WD VelociRaptor WD1600HLHX 160GB 10000 RPM SATA 6.0Gb/s 3.5".

Napędem optycznym będzie tylko nagrywarka CD/DVD, bo nie planuję prezentacji dla kina domowego i zrezygnowałem z możliwości, które oferuje Blu-ray.

Tuner DAB+ to bardzo ekonomiczne rozwiązanie na USB i jego opis jest także udostępniony w witrynie producenta pod adresem: http://www.notonlytv.net/pl/p_lv5tdeluxe.html

Prezentacja zaplanowana jest w ekskluzywnym hotelu w Warszawie.

Zapraszam komentatorów do zamieszczania uwag na temat słabej jakości osadzonych w niniejszym tekście obrazków, wyboru podzespołów do PC, czy nawet miejsca prezentacji. Nie ma również problemu, by krytykować słuchawki, bez posłuchania z nimi muzyki.

Pozostałym polecam skorzystanie z możliwości odsłuchu np. japońskiej piosenki ludowej "Ue o muite aruko", którą śpiewa Anna-Katarina Schatzl.

Zainteresowani odtwarzaniem muzyki z laptopa lub innego komputera mogą użyć ze słuchawkami Fostex TH-900 dedykowany wzmacniacz DAC DSD, który oferowany jest pod adresem http://pro.megamusic.pl/p14783.812_fostex__hp_a4_wzmacniacz_sluchawkow...

Alternatywnie najdroższy model Fostex HP-A8C, który można zamówić pod adresem http://www.thomann.de/pl/fostex_hp_a8c.htm