r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Audioward for Volumio

Strona główna Android Akcesoria Piloty

Audioward for Volumio to aplikacja służąca do odtwarzania muzyki na urządzeniach obsługujących system Volumio.

Galeria programu

Pierwszym krokiem do korzystania z programu będzie podanie adresu IP urządzenia, którym zamierzamy zarządzać zdalnie za pomocą smartfonu lub tabletu z aplikacją Audioward for Volumio. Bez tego nie zadziała on poprawnie, a po kilku chwilach oczekiwania na podanie adresu IP automatycznie się wyłączy.

Po przeprowadzeniu konfiguracji, możemy sterować muzyką: uruchamiać dźwięk lub go zatrzymywać, przesuwać utwory do przodu lub do tyłu, usuwać poszczególne piosenki lub zapętlać odtwarzanie. Możemy też skorzystać z prostej wyszukiwarki, a także przeglądać playlisty. Z kolei w ustawieniach aplikacji możemy skorzystać z m.in. z opcji wstrzymywania muzyki, gdy otrzymamy wiadomość lub zadzwoni telefon, a także zdefiniować zadania klawiszy głośności w urządzeniu: czy mają służyć do wyciszania muzyki lub też do nawigowania między utworami.

Aplikację Audioward for Volumio można też zintegrować z programem Musixmatch, co sprawi, że na ekranie urządzenia pojawią się teksty odtwarzanych piosenek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

HiFiBerry: robimy z Raspberry Pi odtwarzacz muzyki HiFi

42
SPRZĘT 29.03.2016 | Adam Golański

Wysokiej jakości dźwięk trafia pod strzechy. Nie trzeba być audiofilem, wydającym dziesiątki tysięcy złotych na sprzęt, by cieszyć się 24-bitowym audio z próbkowaniem 192 kHz bez zakłóceń. Oczywiście dla prawdziwych audiofili, to co tu przedstawimy będzie herezją, ale zwykłym użytkownikom można dziś śmiało polecić do odtwarzania muzyki Raspberry Pi z odpowiednią kartą dźwiękową. Pokażemy Wam, jak łatwo zamienić popularną Malinkę w niedrogi, programowalny odtwarzacz muzyki, który zapewni dostęp zarówno do lokalnej fonoteki jak i streamingu z Internetu. Oczywiście nikt nie zabrania odtwarzania…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.