Aurox 12 dostępny do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała najnowsza tworzona w Polsce wersja dystrybucji Aurox oznaczona numerkiem 12. System wywodzi się z dystrybucji Red Hat Linux i korzysta z pakietów RPM.

Aurox 12 dostępny jest na trzech płytach DVD. Pierwsza płyta to system w wersji Live wraz z graficznym programem instalacyjnym oraz zestaw dodatkowego oprogramowania użytkowego. Wersja Live umożliwia zapoznanie się z dystrybucją przed rozpoczęciem instalacji. Druga płyta DVD to program instalacyjny uruchamiany w tradycyjny sposób. Umożliwia wybór instalowanych aplikacji, ale nie zawiera pakietów dodatkowych. Trzecia płyta zawiera kolejny zestaw dodatkowego oprogramowania oraz pakiety źródłowe dystrybucji.

Najnowsza wersja oferuje domyślnie środowisko graficzne KDE 3.5.3 oraz szereg innych aplikacji, w tym GIMP, Koffice, Amarok, GPS Drive, K3b, Kopete. Od wersji 12 instalowany jest również domyślnie program ADSL Manager, który umożliwiaja szybkie i proste skonfigurowanie wszystkich oferowanych przez Telekomunikację Polską modemów ADSL.

Lista serwerów lustrzanych prowadzących do wersji 12 dostępna jest na stronie domowej dystrybucji.

© dobreprogramy
s