Aurox przejęty przez COBA Solutions

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma COBA Solutions przejęła od firmy Aurox koordynację projektu systemu Aurox w tym również w ramach podpisania umowy znak handlowy oraz domeny aurox.org i aurox.pl.

Tak jak to było to do tej pory dystrybucja będzie dostępna nadal w wersji bezpłatnej pod nazwą Aurox Community. Oprócz niej zostaną również zaoferowane wersje komercyjne (Aurox Server i Aurox Workstation), jak i szereg usług komercyjnych związanych m.in. z instalacją, konfiguracją i wsparciem dla użytkowników systemu.

Ze zmian istotnych w stosunku do aktualnego rozwoju projektu należy odnotować również zmianę w zakresie wersjonowania. Założenie jest takie, że "duża" wersja oprogramowania Aurox będzie wydawana 1 raz w roku i będzie oznaczana rokiem w formie dwucyfrowej - czyli zamiast wersji 13, jaka obecnie powinna wyjść, najnowszą wersją będzie Aurox 07. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego ogłoszenia prasowego, w którym można uzyskać więcej szczegółowych informacji.

Premiera nowego Auroxa planowana jest na początek 2 kwartału roku 2007. Następne wersje będą już wydawane na początku kolejnego roku.

© dobreprogramy
s