Auslogics BoostSpeed Auslogics BoostSpeed 12.0.0.4

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Auslogics BoostSpeed to kompleksowe narzędzie do optymalizacji i przyspieszania pracy systemu Windows. Łączy ono w sobie zestaw funkcji, pozwalających niwelować większość nieprawidłowości przekładających się na obniżenie wydajności pracy środowiska operacyjnego oraz wszelakiego rodzaju oprogramowania w nim zainstalowanego.

Program stworzony został z dużym naciskiem na prostotę obsługi i skuteczność działania. Sam proces optymalizacji komputera nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji ze strony użytkownika. Na początku przeprowadzane jest skanowanie systemu w poszukiwaniu wszelakich nieprawidłowości, następnie możliwe jest przeglądanie wyników analizy i naprawa błędów. Auslogics BoostSpeed podczas przeprowadzania optymalizacji komputera skupia na wielu czynnikach mających wpływ na szybkość działania systemu, ale również połączenia z Internetem. Dodatkowo narzędzie wyświetla użytkownikowi porady dotyczące przyspieszania i bezpieczeństwa Windows oraz dostarcza w postaci czytelnych wykresów informacje na temat aktualnego użycia jednostki CPU, pamięci RAM, dysku i sieci.

Dla użytkowników, chcących mieć większą kontrolę nad przyspieszaniem swojego komputera twórcy przygotowali zestaw kilkunastu narzędzi, umożliwiających krok po kroku przeprowadzanie optymalizacji poszczególnych aspektów jego pracy. Znajdziemy wśród nich takie, które pozwalają naprawiać i oczyszczać dysk ze zbędnych plików, przeprowadzać jego defragmentację, usuwać zdublowane pliki, zarządzać zainstalowanym i uruchamiany wraz z systemem oprogramowaniem, zarządzać udostępnianymi pliki oraz permanentnie kasować prywatne dane. Dodatkowo z poziomu Auslogics BoostSpeed możliwa jest zmiana wielu ukrytych opcji systemowych, a także optymalizacja usług.

W wersji komercyjnej oferowane są ponadto narzędzia do naprawy i defragmentacji rejestru systemowego oraz przywracania plików, usuniętych na wskutek awarii lub nieumyślnej działalności użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo skuteczny, prosty w obsłudze, wszechstronny.
Brak możliwości uruchomienia wbudowanych komponentów niezależnie od siebie.
ocena użytkownika
26.09.2017 09:10 • Recenzja do wersji 9.2.0.0

Program był rewelacyjny aż do wersji 5.5. W opinii wielu internautów kompletnie przebudowany interfejs oraz silnik wpłynęły na wolniejszą pracę, mniejszą wykrywalność błędów, słabszą optymalizację systemu i dość częste obciążenie pamięci a co za tym idzie wieszanie samego programu.
Co gorsza, nie ma już możliwości uruchomienia poszczególnych modułów wbudowanych w A. Boostspeed bez potrzeby uruchamiania samego programu, jak to miało miejsce jeszcze do wersji 5.5
Powyższe wady sprawiają, że wspomniana wcześniejsza wersja nadal cieszy się dużą popularnością, szczególnie dla posiadaczy słabszych komputerów z uwagi na małe zużycie zasobów.
Reasumując, jako wieloletni "fan" firmy Auslogics polecam Boostspeed w jego poprzednim wydaniu 5.5

multum narzędzi, łatwy w obsłudze, własny system przywracania
błędy w niektórych tłumaczeniach
ocena użytkownika
27.03.2013 13:50 • Recenzja do wersji 5.5.1

Wszechstronny zestaw narzędzi do optymalizacji systemu. Pełna wersja Auslogic BoostSpeed umożliwia szczegółowe skanowanie i nieobarczone żadnym limitem usuwanie zbędnych plików, uszkodzonych rejestrów czy skrótów. Prócz podstawowego skanowania systemu, program ten pozwala również na wyłączenie niepotrzebnych usług lub procesów, defragmentację dysków oraz rejestru, usunięcie zbędnych programów, zdublowanych plików, historii (przeglądarek, explorera, programów) czy permanentne zniszczenie danych. Prócz tego przydatne okazują się narzędzia do optymalizacji połączenia internetowego, innych usług i funkcji systemu Windows. W ustawieniach można także włączyć opcję automatycznego, okresowego skanowania. Polecam go wszystkim, gdyż do tej pory nie zdarzyło mi się nim czegokolwiek zepsuć, a korzyści z niego płynących jest naprawdę wiele. Trzeba być wybitnym psują, żeby tym programem uszkodzić system. Jednakże i w takim przypadku można zawsze skorzystać z opcji Rescue Center i przywrócić naszego kompa do poprzedniego stanu. Na zakończenie dodam, że niektóre antywirusy mogą blokować defragmentację rejestru podczas rebootu, co moim zdaniem działa na niekorzyść antywira, a nie BoostSpeeda.