Auslogics Disk Defrag Pro 4.11.0.7

Strona główna Windows Narzędzia Defragmentatory plików
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Auslogics Disk Defrag Pro to rozbudowana edycja popularnego narzędzia do defragmentacji, które poprzez optymalne rozmieszczenie danych na dysku twardym pozwala w znaczącym stopniu na zwiększenie ogólnej wydajności komputera.

Program oferuje aż 4 zaawansowane algorytmy inteligentnego rozmieszczania danych na dysku, których działanie daje możliwość maksymalnego zmniejszenia poziomu fragmentacji przechowywanych danych. W ten sposób obniżany jest czas dostępu do nich, a co za tym idzie wzrasta również wydajność komputera. Auslogics Disk Defrag Pro wyposażony został dodatkowo w funkcję defragmentacji w czasie bootowania środowiska operacyjnego, dzięki czemu w obszarze jego działań pozostają ważne pliki systemowe, które są normalnie blokowane przez system i niedostępne dla konkurencyjnego oprogramowania tego typu.

To jednak nie wszystko, Auslogics Disk Defrag Pro zapobiega ponownej fragmentacji przechowywanych na dysku danych. Oferuje on również opcje kasowania zbędnych plików tymczasowych, w celu odzyskania wolnej przestrzeni dyskowej oraz skanowania urządzenia w poszukiwaniu różnego rodzaju błędów. Dla początkujących użytkowników przygotowano łatwe w użyciu kreatory, pozwalające dostosować działanie programu do własnych preferencji. Z kolei czytelne wykresy wraz z szczegółowymi raportami ilustrują poziom wydajności po przeprowadzonej defragmentacji.

Nie zabrakło także mechanizmu zarządzania zasobami, tj. ich wykorzystaniem podczas defragmentacji, kiedy np. komputer wykorzystywany jest przez użytkownika. Narzędzie dysponuje specjalnymi algorytmami, które pozwalają zoptymalizować pracę napędów SSD oraz dysków obsługujących VSS. W ręce użytkownika trafia również funkcja harmonogramu, umożliwiająca planowanie automatycznie przeprowadzanych defragmentacji.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niezwykle dokładny i skuteczny, przejrzysty i intuicyjny, bogaty w opcje jak np. wybór profili, defragmentację po pon. uruchomieniu systemu, etc.
Brak języka polskiego.
ocena użytkownika
10.09.2017 22:22 • Recenzja do wersji 4.8.1.0

Pomimo wielu wbudowanych opcji jest niezwykle lekki dla systemu i "waży" mniej niż 10 MB, a do tego pozbawiony jest zbędnych "wodotrysków". Jedną z jego największych zalet na tle kilku innych konkurencyjnych programów tego typu jest to, że po defragmentacji partycji systemowej nie "puchnie" ona o kilka GB więcej. Ponadto posiada rożne profile-algorytmy w zależności od potrzeb, które skutecznie zapobiegają fragmentacji. Ważnym plusem jest także możliwość defragmentacji plików systemowych po ponownym uruchomieniu komputera a zarazem tuż przed załadowaniem systemu, oraz możliwość przenoszenia plików systemowych na początek partycji. Jedyną "wadą" jest brak języka polskiego - zważywszy na mnogość opcji może to być problem dla początkujących. Reasumując, szczerze polecam!