r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Authy 21.1

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Dzięki aplikacji Authy możliwe jest korzystanie z mechanizmu weryfikacji dwuetapowej. Program umożliwia korzystanie z generatorów kodów jednorazowych dodawanych za pomocą skanowanych kodów QR. Aplikacja nie tylko obsługuje generatory, pozwala również na synchronizację zaszyfrowanych danych między wieloma urządzeniami.

Aplikacja, podobnie jak Google Authenticator pozwala na dodawanie witryn poprzez wygenerowane kody QR, lub poprzez podanie ręcznie specjalnego kodu. Wspiera popularne usługi i jest kompatybilna z GA, dzięki temu użyjemy jej jako generatora tokenów między innymi dla: Google, Microsoft, Facebooka, Dropbox, Cloudflare, Wordpress oraz Lastpass.

r   e   k   l   a   m   a

Niewątpliwą zaletą jest możliwość stworzenia kopii zapasowej danych na wypadek zagubienia urządzenia. Są one przechowywane na serwerze producenta i zaszyfrowane poprzez hasło, które wybierze użytkownik. Aplikacja pozwala także na kopiowanie tokenów do schowka. Wygenerowane kody są ważne przez 20 sekund. Dostęp do aplikacji może zostać zabezpieczony przez wymóg podania kodu zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Authy: opanuj weryfikację dwuetapową

17
OPROGRAMOWANIE 18.05.2015 | Łukasz Tkacz

Jeżeli istnieje ku temu okazja, zachęcamy zarówno do stosowania silnych haseł, jak i dodatkowych metod ochrony najróżniejszych kont i usług. Jedną z nich jest weryfikacja dwuetapowa korzystająca z wiadomości SMS, połączeń telefonicznych, lub aplikacji generujących hasło. Użytkownicy iOS i Androida mają do dyspozycji Authy, program, który korzystanie z tego zabezpieczenia czyni o wiele wygodniejszym. Weryfikacja dwuetapowa jest bardzo wygodna, dopóki nie korzystamy ze zbyt dużej liczby usług. Gdy liczba ta rośnie, całość staje się coraz bardziej rozdzielona, możemy mieć przypisane do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.