reklama

Auto-Backup.pl - bezpłatna kopia zapasowa w chmurze

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma Team Solutions, twórca m.in. serwisu Chomikuj.pl uruchomiła dzisiaj nową usługę Auto-Backup.pl oferującą bezpłatną przestrzeń na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowej plików wraz z aplikacją, która sama dba o regularne ich kopiowanie.

Auto-Backup.pl w wersji bezpłatnej oferuje do 1 GB przestrzeni dyskowej na przechowywanie kopii zapasowej ważnych plików użytkownika oraz miesięczny limit transferu na poziomie 1 GB. O to, by wybrane pliki były backupowane regularnie dba niewielka aplikacja, o której można praktycznie zapomnieć po wstępnym skonfigurowaniu. Gdy zajdzie potrzeba odzyskania plików, wystarczy login i hasło, by pobrać swoje dane bezpośrednio na dysk.

Dostawca usługi zapewnia, że jest ona całkowicie bezpieczna. Pliki są szyfrowane przy użyciu algorytmu AES jeszcze zanim zostaną wysłane na serwer usługi - to gwarantuje, że tylko użytkownik będzie mógł je odszyfrować. Sama transmisja również jest zabezpieczona, przebiega za pomocą protokołu SSL. Fizycznie kopie zapasowe przechowywane są na 80 serwerach firmy Team Systems w kilku centrach danych w Stanach Zjednoczonych.

W ramach powitalnej promocji tuż po rejestracji przez pierwsze trzy miesiące do dyspozycji pozostaje 3 GB przestrzeni i transferu. Jeśli 1 GB w wersji podstawowej usługi nie wystarcza, można wykupić abonament na wersję o podniesionych limitach lub nawet ich pozbawioną. Dostępne są opcje z limitami 3 GB i 30 GB w cenach za kwartał odpowiednio 9 i 50 złotych. Wersja bez limitów w abonamencie kwartalnym kosztuje 150 złotych. Można również wybrać płatności w odstępach półrocznych i rocznych. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronach usługi.

Do korzystania z usługi przyda się stałe, szybkie łącze z Internetem. Aplikacja kliencka, z poziomu której można również utworzyć konto w usłudze dostępna jest do pobrania z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama