AutoCAD 2017 wprowadza więcej chmury, mobilności i pracy zespołowej

AutoCAD 2017 wprowadza więcej chmury, mobilności i pracy zespołowej

AutoCAD 2017 wprowadza więcej chmury, mobilności i pracy zespołowej
16.05.2016 14:37

Autodesk udostępnił już kolejną wersję najważniejszego produktu w swoim portfolio – AutoCAD 2017. Nowe wydanie nastawione jest na integrację rozwiązań desktopowych i mobilnych i sprawniejszą pracę zespołową. Na prośbę użytkowników w tej wersji programu pojawiła się także możliwość importowania plików PDF.

Pliki PDF zostały dodane do listy formatów, które można importować. Przy tej operacji można z dokumentów wydobyć geometrię, tekst napisany fontami TrueType oraz pliki obrazów. Można również wykorzystać PDF-y jako podkładki pod rysunki, jeśli zostaną zaimportowane jako obiekty. Dzięki temu nie trzeba korzystać z zewnętrznych narzędzi i można szybciej przystąpić do pracy.

Obraz

Do zaawansowanych metod automatycznego wymiarowania na rysunku dołączył system „inteligentnych” linii środkowych i znaczników środka. Tworzenie ich w programie AutoCAD 2017 jest bardzo łatwe i można powiązać je z obiektami. Dzięki temu podczas przesuwania skojarzonych elementów także będą się przemieszczać.

Obraz

Zupełnie nowe możliwości otwierają się przed pracującymi na urządzeniach mobilnych. AutoCAD 2017 został zintegrowany z aplikacją AutoCAD 360 dla Androida i iOS, dostępną w abonamencie. Dzięki temu można przeglądać projekty na smartfonach i tabletach w dwóch i trzech wymiarach, a także wprowadzać podstawowe poprawki. Aplikacje w wersji Pro dają dostęp do narzędzi rysowania, wymiarowania, zapisywania adnotacji i ciekawej możliwości mierzenia w terenie na podstawie wskazań GPS-u urządzenia mobilnego. Do tego można przechowywać projekty w praktycznie dowolnej chmurze oraz pracować offline i synchronizować zmiany po nawiązaniu połączenia z Siecią.

Obraz

AutoCAD 2017 zyskał również większe możliwości pracy z modelami Navisworks i BIM 360 Glue, a także obsługi drukowania 3D. Modele można wysłać do zewnętrznej usługi drukującej, połączyć się z lokalną drukarką, przygotować plik do wydruku na później lub skorzystać z programu Print Studio, który sprawdzi model pod kątem ewentualnych problemów z wydrukiem. Nie mogło obejść się bez poprawek wyświetlania grafiki 3D i wierności odtwarzania projektów na ekranie.

Przy okazji warto wspomnieć, że towarzyszący AutoCAD-owi Autodesk Application Manager został zastąpiony przez Autodesk Desktop App – aplikację pozwalającą na aktualizację i wprowadzanie najnowszych poprawek w zabezpieczeniach do wersji AutoCAD-a 2015, 2016 i 2017 na Windowsie. Rozwiązanie to nie powinno zakłócać pracy.

W naszej bazie programów znajdziecie wersje testowe programów AutoCAD 2017 i prostszego AutoCAD LT 2017 dla Windowsa. Wersje dla OS X jeszcze nie zostały zaktualizowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)