reklama

AutoCAD LT w Mac App Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W zeszłym roku Autodesk powrócił do wydawania oprogramowania dla systemu Mac OS X. Dziś w Mac App Store pojawił się pierwszy produkt tej firmy — AutoCAD LT 2012.

AutoCAD LT 2012 jest ograniczoną funkcjonalnie wersją legendarnego programu do komputerowego wspomagania projektowania — AutoCAD. AutoCAD LT nadal oferuje stuprocentową zgodność z formatem DWG wykorzystywanym przez pełną wersję AutoCAD 2012 i poprzednie. W przeciwieństwie do swojego „większego brata” AutoCAD LT nie posiada możliwości nagrywania akcji, funkcji rysowania trójwymiarowego, zarządzania zestawami arkuszy, rozszerzania za pomocą skryptów (LISP, ARX, VBA), grafiki prezentacyjnej, zarządzania standardami CAD oraz nie jest dostępny w postaci licencji sieciowych. AutoCAD LT dla Mac OS X kosztuje 899 dolarów.

Dodatkowo AutoDesk jest pierwszym producentem oprogramowania, który umieścił w Mac App Store produkt tak wysokiej klasy (i tak drogi). Ale wynosząca 30% ceny produktu opłata, jaką ponosi AutoDesk za każdą sprzedaż programu, nie odstrasza firmy. W wywiadzie dla Wall Street Journal Amar Hanspal, wicedyrektor działu Platform Solutions & Emerging Business powiedział, że Autodesk nie martwi się opłatą, którą musi ponieść za sprzedaż programów przez Mac App Store, gdyż Apple jest Agentem firmy i za to Autodesk płaci.

Przy tej okazji firma Autodesk zapowiedziała wydanie nowej wersji programu AutoCAD for Mac i AutoCAD WS. Program AutoCAD for Mac nie trafi do Mac App Store ze względu na ograniczenia cenowe narzucone na programy w sklepie. Maksymalna cena programu w Mac App Store to 999 dolarów, a AutoCAD for Mac kosztuje prawie cztery razy więcej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić