reklama

AutoIt 3.3.14.5

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AutoIt to bezpłatny zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania skryptów w języku AutoIt, mających za zadanie automatyzację różnych operacji możliwych do wykonania w systemie Windows. Skupia on w sobie edytor skryptów, aplikację do ich uruchamiania oraz kompilacji do postaci plików wykonywalnych EXE.

Narzędzie bazuje na skryptach pisanych przez użytkownika w przypominającym BASIC-a interpretowanym języku skryptowym AutoIt. Z ich pomocą możliwe jest tworzenie zaawansowanych sekwencji operacji wykonywanych automatycznie i mogących obejmować m.in. symulacje naciśnięcia klawiszy i kliknięć myszką czy też manipulowanie oknami lub procesami w systemie. AutoIt zapewnia interakcję z wszystkimi kontrolkami środowiska operacyjnego, umożliwiając także tworzenie graficznych interfejsów oraz kompilację skryptów do plików EXE.

Pozostałe funkcje AutoIt to możliwość wykorzystania bibliotek DLL i API systemu Windows, wsparcie COM, obsługa wyrażeń regularnych i kodowania Unicode. Narzędzie współpracuje z mechanizmem kontroli konta użytkownika w systemie Windows Vista (UAC). Nie bez znaczenia jest także rozbudowana dokumentacja oraz wsparcie ze strony społeczności użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 27.03.2014 08:21

wole autohotkey bo w odróznieniu od autoit ma otwarty kod

  #3 16.03.2014 17:50

@netman85 (niezalogowany):
Ceny licencji twoich "aplikacji": 1:) 149$/285$ 2:) 50$ 3:) 50euro
faktycznie może prostsze ale trzeba mieć powód żeby zapłacić ponad 800zł za to co AutoIT robi za darmo.

  #2 23.01.2014 16:06

Połączenie 3 aplikacji które daje takie same możliwości co AutoHotkey ale są dużo prostsze
1)WinAutomation + 2) MouseRobot + 3) VbsEdit
Zobacz prezentację wideo: http://www.youtube.com/watch?v=a15EvLC-fF4

  #1 26.12.2013 20:15

Zastanawiam się, po co, po jaką cholerę dodajecie do prezentacji programów ich screeny, skoro są one w wielkości i rozdzielczości takiej, że na standardowym dla laptopów ekranie 15 - 16 calowym widać praktycznie jedynie ikonkę z nieczytelnymi napisami?

reklama