AutoIt AutoIt 3.3.14.5

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AutoIt to bezpłatny zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania skryptów w języku AutoIt, mających za zadanie automatyzację różnych operacji możliwych do wykonania w systemie Windows. Skupia on w sobie edytor skryptów, aplikację do ich uruchamiania oraz kompilacji do postaci plików wykonywalnych EXE.

Narzędzie bazuje na skryptach pisanych przez użytkownika w przypominającym BASIC-a interpretowanym języku skryptowym AutoIt. Z ich pomocą możliwe jest tworzenie zaawansowanych sekwencji operacji wykonywanych automatycznie i mogących obejmować m.in. symulacje naciśnięcia klawiszy i kliknięć myszką czy też manipulowanie oknami lub procesami w systemie. AutoIt zapewnia interakcję z wszystkimi kontrolkami środowiska operacyjnego, umożliwiając także tworzenie graficznych interfejsów oraz kompilację skryptów do plików EXE.

Pozostałe funkcje AutoIt to możliwość wykorzystania bibliotek DLL i API systemu Windows, wsparcie COM, obsługa wyrażeń regularnych i kodowania Unicode. Narzędzie współpracuje z mechanizmem kontroli konta użytkownika w systemie Windows Vista (UAC). Nie bez znaczenia jest także rozbudowana dokumentacja oraz wsparcie ze strony społeczności użytkowników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!