r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AutoMapa świętuje 10 urodziny

Strona główna Aktualności

Minęło już 10 lat od kiedy pierwszy posiadacz nawigacji samochodowej usłyszał powitanie „Witam w systemie nawigacyjnym AutoMapa — ze mną na pewno dojedziecie do celu. Krzysztof Hołowczyc.” 3 lutego 2003 roku ruszyła sprzedaż pierwszego polskiego systemu nawigacji, który w ustach wielu kierowców znad Wisły jest dziś synonimem nawigacji samochodowej. Było to wydarzenie bardzo ważne dla polskich kierowców, którzy mogli po raz pierwszy uwolnić się od papierowych map, choć początki nie były łatwe. Ponadto, AutoMapa była pierwszym tego typu systemem nawigacji, który na mapie prezentował obrysy budynków i do konkretnych punktów miał przypisane adresy. Znany dziś dobrze i bardzo wygodny widok z linią horyzontu pojawił się dopiero w 2007 roku, w wersji 4.0 (na zrzutach).

Przez 10 lat pierwszy polski system do nawigacji doczekał się wielu zmian, w tym także wersji dla Androida i iOS — w końcu smartfony i tablety wyposażone w GPS również sprawdzają się jako nawigacja samochodowa. W miarę popularyzacji dostępu do Internetu również w drodze, pojawiła się usługa LiveDrive!, czyli podawanie na bieżąco informacji o korkach, które można zobaczyć także na Targeo.pl. Od 2009 roku AutoMapa, jako jedna z pierwszych nawigacji w Polsce, wprowadziła wytyczanie tras w oparciu o IP Traffic, czyli z wzięciem pod uwagę natężenia ruchu, remontów i zmian kierunkowości dróg. Codzienne aktualizacje sprzyjają rozwojowi bazy POI, tworzonej przez użytkowników Miplo.pl, gdzie znajduje się obecnie 650 tysięcy punktów z różnych kategorii. W 2012 roku AutoMapa została włączona do systemu SMOK i jest obecna w wozach bojowych wszystkich 16 wojewódzkich Komend Państwowej Straży Pożarnej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.