AutoMapa 5.0 w wersji demonstracyjnej

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się wersja demonstracyjna najnowszej AutoMapy 5.0, która zadebiutowała na początku kwietnia.

Główne nowości w wersji 5 to przede wszystkim ulepszony interfejs, oferujący większe możliwości dostosowywania, wyposażony m.in. półprzezroczyste przyciski, większe ikony, nowy widok (żabia perspektywa) w maksymalnych zbliżeniach 3D. Nowy interfejs dostosowany jest zarówno do urządzeń dedykowanych do nawigacji, palmtopów (PDA) oraz urządzeń typu Smartphone. W wersji 5.0 AutoMapa może być po raz pierwszy uruchomiona również na prostszych urządzeniach z Windows CE 4.2.

Sporo nowości przynosi także zasadniczy system nawigacji. Wersja 5 daje możliwość wyboru trasy alternatywnej, która, za wyjątkiem punktów początkowego, docelowego i pośredniego, stara się używać alternatywnych dróg. Z kolei jeżeli punkt pośredni ustawiany jest bezpośrednio na mapie w dużym oddaleniu lub poprzez wyszukanie i wybór miejscowości, trasa stara się jak najszybciej przejechać przez wybraną miejscowość bez konieczności dojechania do jej centrum. W wersji 5 wprowadzono także przydatną niektórym kierowcom opcję omijania autostrad oraz specjalny "punkt ulubiony" o nazwie samochód, tworzony automatycznie po odłączeniu zasilania zewnętrznego lub wyjściu z AutoMapy, ułatwiający odnalezienie miejsca, gdzie pozostawiony został samochód.

Baza Automapy 5.0 obejmuje już blisko 630 tys. kilometrów dróg wszystkich kategorii na terenie Polski (jak deklaruje producent jest to 100% pokrycia sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania), ponad 52 tys. jezior, blisko 140 tys. kilometrów rzek oraz 220 tys. Punktów Użyteczności Publicznej (POI) - w wersji 5 dodano możliwość bezpośredniego dzwonienia na numer telefonu zawarty w opisie punktu POI. Trójwymiarowe wizualizacje najważniejszych budynków (wprowadzone w wersji 4.5) zostały opracowane już dla ponad 600 miast i miejscowości.

AutoMapa w wersji 5.0.7.0803 dostępna jest do pobrania z naszego działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Mapy i nawigacja GPS

© dobreprogramy