AutoRadar 2.0

Strona główna iOS Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie
Pobierz program
lub zeskanuj:

AutoRadar to aplikacja służąca do wymiany informacji drogowych między kierowcami. Dzięki temu, że dane aktualizowane są na bieżąco, mogą oni ostrzegać się wzajemnie o występujących na trasie utrudnieniach. Podczas pracy program wykorzystuje nie tylko dane zebrane od kierowców, ale także bazę punktów POI przygotowaną przez twórców popularnej AutoMapy.

Opanowanie obsługi aplikacji nie sprawia kłopotów. W centralnej części ekranu wyświetlana jest minimalistyczna symulacja trasy, na której zaznaczane są utrudnienia. Nieco wyżej aplikacja wskazuje odległość dzielącą nas od najbliższego punktu i jego typ (np. przejazd kolejowy). W przypadku, gdy jest nim fotoradar, program podaje także maksymalną dozwoloną prędkość na danym obszarze. By nie zmuszać kierowców do odrywania wzroku od drogi, wszystkie komunikaty są dodatkowo odczytywane głosem Krzysztofa Hołowczyca.

O skuteczności AutoRadaru decyduje chęć kierowców do dzielenia się informacjami. Aby to zrobić, użytkownik musi dotknąć ikonę Dodaj, wyświetlając w ten sposób menu wysyłania ostrzeżeń. Twórcy podzielili je na osiem kategorii: fotoradar stacjonarny, fotoradar przenośny, radar odcinkowy, kontrola ITD, kontrola drogowa, patrol, korek oraz wypadek. Jako że wiadomość o utrudnieniu jest natychmiast przekazywana do innych kierowców w okolicy, do działania AutoRadaru niezbędne jest uruchomienie GPS i transferu danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 3 – aplikacje uzupełniające możliwości nawigacji

28
26.01.2016  •  Anna Rymsza

W dzisiejszym zestawieniu chcę przedstawić Wam kilka aplikacji, które uzupełnią możliwości Waszych nawigacji, albo które można do nawigacji wykorzystać, ale mają też dużo możliwości wykraczających poza prowadzenie po trasie. W niektórych przypadkach aplikacje te mogą pomóc zaoszczędzić czas lub pieniądze, choć jeśli szukacie sposobu na znalezienie tańszego paliwa, zajrzyjcie do pierwszego artykułu z serii. Yanosik – ostrzeganie, nawigacja i rejestrator Moim zdaniem najbardziej praktyczny z systemów ostrzegania kierowców i utrudnieniach na trasie i kontrolach to właśnie Yanosik, którego…

Ruszyły odcinkowe pomiary prędkości. Te aplikacje ochronią przed mandatem

214
22.11.2015  •  Mateusz Budzeń

Oczywiście tylko dla naszego dobra, w celu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, wprowadzony został właśnie odcinkowy system pomiarów prędkości. Obecnie monitorowane są trzy odcinki, ale do końca roku działać ma ich już 29. W przeciwieństwie do fotoradarów, prędkości nie będzie sprawdza tylko w jednym punkcie. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości mierzona jest średnia prędkość pokonania danego odcinka. Nasza prędkość wyliczana jest na podstawie czasu przejechania od pierwszej do drugiej bramki. Miejsca ustawienia bramek mają być dobrze oznaczone. Można jednak sądzić, że wielu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję