Autodesk Fusion 360 Autodesk Fusion 360 2.0.7438

Strona główna Mac Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz p​rogram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Autodesk Fusion 360 to rozwiązanie do projektowania produktów, testowania ich wytrzymałości i przygotowania do produkcji. Cały proces, od pomysłu do zlecenia produkcji, można przeprowadzić na jednej platformie. Fusion 360 pozwala też na pracę zespołową i łączy się z chmurą.

Fusion 360 zawiera bogatą kolekcję narzędzi do modelowania. Można tu skorzystać z narzędzi wolnych i rzeźbienia, z możliwości tworzenia modeli parametrycznych, pracować z voxelami i z siatką. Części i dodatkowe materiały można przechowywać w bibliotece.

Przed produkcją można przeanalizować statyczne naprężenia w projektowanej części i sprawdzić jej strukturę. Fusion 360 może przeanalizować siły liniowe, drgania i działanie temperatury. Bardziej skomplikowane projekty, składające się z wielu części, można łączyć z pomocą różnych typów łączników sztywnych, obrotowych i ruchomych z ograniczeniami zakresu. Można też zaplanować ruch kolejnych elementów i obejrzeć zachowanie projektu na symulacjach. Na koniec można wyrenderować model lub animację prezentującą jego działanie.

Ogromną zaletą Fusion 360 jest dobrze przygotowane środowisko dla pracy zespołowej. Można tu przechowywać pliki w chmurze i zaufać wbudowanej kontroli wersji, z możliwością tworzenia odgałęzień projektu. Zmiany można komentować, można też rozdzielać zadania i komunikować się z innymi osobami z komputera lub urządzenia mobilnego. Do analizy projektu można zorganizować konferencję na żywo dla kilku osób. Nie zabrakło API, które umożliwia pisanie własnych skryptów dla Fusion 360.

Przygotowanie do produkcji obejmuje symulację i programowanie dla wycinarek CNC, projektowanie ścieżek CAM z podglądem procesu produkcji oraz generowanie plików do wydruku 3D. Oczywiście można też przygotować rysunki techniczne.

Przeglądarka projektów pozwala otwierać kilkadziesiąt formatów plików używanych w branży projektowej.

Fusion 360 można testować przez 30 dni po założeniu konta. Z programu mogą korzystać za darmo uczniowie, nauczyciele, hobbyści i startupy zarabiające poniżej 100 tysięcy dolarów rocznie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!