Autodesk Homestyler - zaprojektuj swój dom

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk udostępnił wersję beta bezpłatnej, webowej aplikacji Homestyler przeznaczonej do projektowania wnętrz i ogrodów.

Program pozwala w łatwy sposób zaprojektować i urządzić dom oraz jego najbliższą okolicę. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi opartemu o mechanizm "przeciągnij i upuść" rysowanie ścian, dodawanie krzewów w ogródku bądź krzeseł w jadalni nie stanowi żadnego problemu. Za sprawą bogatej galerii gotowych obiektów mamy wiele możliwości aranżacji wnętrza domu i ogrodu - możemy także dobudować do naszej posiadłości np. garaż. W czasie pracy z programem Homestyler możemy skorzystać z dwóch trybów podglądu - rzutu z góry oraz wizualizacji 3D. Co ważne, możliwość edycji mamy w obu trybach pracy.

Homestyler jest w pełni darmowy i nie wymaga pobierania jakichkolwiek plików. Jako aplikacja Flash działa w oknie przeglądarki, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego. Aplikacja umożliwia nam także utworzenie konta, w którym możemy przechowywać stworzone projekty. Do logowania możemy także wykorzystać nasze istniejące konto założone w serwisie Google, Facebook, Windows Live lub Yahoo!.

Autodesk Homestyler jest rozwinięciem projektu Dragonfly, który działał na podobnej zasadzie, jednak ograniczał się wyłącznie do projektowania wnętrza.

Zwolennikom tradycyjnych aplikacji instalowanych na komputerze, a nie uruchamianych online, polecamy bogaty zbiór podobnych programów, który udostępniamy w dziale PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów.

© dobreprogramy