Autodesk Inventor Professional 2017

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Autodesk Inventor to rozbudowane oprogramowanie do projektowania konstrukcji mechanicznych. Inventor zawiera narzędzia do projektowania części w 2D i 3D, generowania dokumentacji i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn.

Inventor pozwala podejść do modelowania na wiele sposobów. Bryły części można modelować parametrycznie lub wprowadzając zmiany bezpośrednio. Można też modelować w pełni swobodnie, tworząc dowolne kształty. Program pozwala także na tworzenie szczegółowych rysunków w formacie DWG na podstawie modeli i na pracę z projektami z programu AutoCAD. W tym drugim przypadku można także dopracować koncepcję układu mechanicznego. Przy projektowaniu można skorzystać także z generatora kształtów, konstrukcji blachowych przez wyginanie i części z tworzyw sztucznych, zawierających niezbędne wzmocnienia i miejsca na wkręty.

Wiele czynności można w Inventorze zautomatyzować. Program może za nas zaprojektować ramy konstrukcyjne, dobrać drobne komponenty, jak śruby i trzpienie, czy wytyczyć optymalną drogę przebiegu przewodów, węży i rur.

Inventor pozwala też przeprowadzać zaawansowane analizy ruchu elementów i analizować naprężenia elementów konstrukcji. Dotyczy to zarówno ram, jak i pojedynczych elementów. Na koniec można przygotować fotorealistyczny render produktu bądź animacje widoku rozbitego, pokazujące działanie maszyny także wewnątrz.

Ogromną zaletą Inventora jest pełna zgodność z innymi produktami firmy Autodesk i branżowymi standardami. Można w nim tworzyć dokumentację 3D, umieszczać w projektach gotowe produkty i korzystać z danych dostarczonych przez inne programy. Można nawet łączyć płytki PCB z innymi elementami, zachowując ciągłość obwodów elektrycznych.

Program można testować przez 30 dni. Studenci, uczniowie i szkoły mogą uzyskać go za darmo. Ten sam plik pozwala testować Inventora i Inventora Professional. Programy różnią się ceną i możliwościami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 19.03.2018 11:44

Witam serdecznie. Będąc jeszcze studentem bardzo często korzystałem z wersji studenckiej programu Inventor, którą proponowała nam uczelnia. Ponieważ nasz kierunek studiów w dużej mierze opierał się na projektowaniu w programach CAD - planowałem po studiach zakupić program do projektowania 3D i zająć się tym na poważnie. Na początku wybór padł na Inventor`a, ponieważ w trakcie studiów, jak już wspomniałem, dużo pracowałem na tym oprogramowaniu, znałem je bardzo dobrze i według mnie był to naprawdę dobry program. Niestety, tak jak ktoś wcześniej napisał, polityka AutoDesku zmusiła mnie do poszukania innego, tańszego oprogramowania ze zbliżoną funkcjonalnością. Chwilę zajęło mi znalezienie odpowiedniego systemu. Po przeczytaniu kilkudziesięciu artykułów o tematyce projektowania CAD, odwiedzeniu setek for internetowych, testach przeróżnych programów oraz rozmowach z doświadczonymi konstruktorami - wybór padł na program IronCAD. Dlaczego? Tak jak wspomniałem wyżej - zależało mi na funkcjonalności zbliżonej do programu Inventor, na dożywotniej licencji oraz na dobrej cenie. Dodatkowym atutem IronCADa jest to, że w cenie zakupu otrzymałem bezpłatne, wieczyste wsparcie techniczne na każdym etapie projektowania. To naprawdę duży plus! Jeśli jest tutaj ktoś kto poszukuje innowacyjnego narzędzia do projektowania 3D w dobrej cenie - polecam przetestować program IronCAD :)

  #1 08.02.2017 11:19

Witam, przez długi okres korzystałem z Inventor'a, ale ich nowa polityka skłoniła mnie do poszukiwania innego systemu. Od pół roku posiadam Ironcad, który ma zbliżoną funkcjonalność i niewysokie wymagania sprzętowe, u mnie na i5 z 4GB RAMu i zintegrowanej karcie graficznej, chodzi bardzo dobrze. Dużym plusem jest również wieczysta licencja z bezpłatnym wsparciem technicznym.
Polecam przetestować http://www.dobreprogramy.pl/IronCAD,Program,Windows,77694.html