r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Autodesk Inventor Professional 2017

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD

Autodesk Inventor to rozbudowane oprogramowanie do projektowania konstrukcji mechanicznych. Inventor zawiera narzędzia do projektowania części w 2D i 3D, generowania dokumentacji i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn.

Inventor pozwala podejść do modelowania na wiele sposobów. Bryły części można modelować parametrycznie lub wprowadzając zmiany bezpośrednio. Można też modelować w pełni swobodnie, tworząc dowolne kształty. Program pozwala także na tworzenie szczegółowych rysunków w formacie DWG na podstawie modeli i na pracę z projektami z programu AutoCAD. W tym drugim przypadku można także dopracować koncepcję układu mechanicznego. Przy projektowaniu można skorzystać także z generatora kształtów, konstrukcji blachowych przez wyginanie i części z tworzyw sztucznych, zawierających niezbędne wzmocnienia i miejsca na wkręty.

r   e   k   l   a   m   a

Wiele czynności można w Inventorze zautomatyzować. Program może za nas zaprojektować ramy konstrukcyjne, dobrać drobne komponenty, jak śruby i trzpienie, czy wytyczyć optymalną drogę przebiegu przewodów, węży i rur.

Inventor pozwala też przeprowadzać zaawansowane analizy ruchu elementów i analizować naprężenia elementów konstrukcji. Dotyczy to zarówno ram, jak i pojedynczych elementów. Na koniec można przygotować fotorealistyczny render produktu bądź animacje widoku rozbitego, pokazujące działanie maszyny także wewnątrz.

Ogromną zaletą Inventora jest pełna zgodność z innymi produktami firmy Autodesk i branżowymi standardami. Można w nim tworzyć dokumentację 3D, umieszczać w projektach gotowe produkty i korzystać z danych dostarczonych przez inne programy. Można nawet łączyć płytki PCB z innymi elementami, zachowując ciągłość obwodów elektrycznych.

Program można testować przez 30 dni. Studenci, uczniowie i szkoły mogą uzyskać go za darmo. Ten sam plik pozwala testować Inventora i Inventora Professional. Programy różnią się ceną i możliwościami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 08.02.2017 11:19

Witam, przez długi okres korzystałem z Inventor'a, ale ich nowa polityka skłoniła mnie do poszukiwania innego systemu. Od pół roku posiadam Ironcad, który ma zbliżoną funkcjonalność i niewysokie wymagania sprzętowe, u mnie na i5 z 4GB RAMu i zintegrowanej karcie graficznej, chodzi bardzo dobrze. Dużym plusem jest również wieczysta licencja z bezpłatnym wsparciem technicznym.
Polecam przetestować http://www.dobreprogramy.pl/IronCAD,Program,Windows,77694.html

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.