Autodesk Inventor Professional Autodesk Inventor Professional 2022

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Autodesk Inventor to rozbudowane oprogramowanie do projektowania konstrukcji mechanicznych. Inventor zawiera narzędzia do projektowania części w 2D i 3D, generowania dokumentacji i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn.

Inventor pozwala podejść do modelowania na wiele sposobów. Bryły części można modelować parametrycznie lub wprowadzając zmiany bezpośrednio. Można też modelować w pełni swobodnie, tworząc dowolne kształty. Program pozwala także na tworzenie szczegółowych rysunków w formacie DWG na podstawie modeli i na pracę z projektami z programu AutoCAD. W tym drugim przypadku można także dopracować koncepcję układu mechanicznego. Przy projektowaniu można skorzystać także z generatora kształtów, konstrukcji blachowych przez wyginanie i części z tworzyw sztucznych, zawierających niezbędne wzmocnienia i miejsca na wkręty.

Wiele czynności można w Inventorze zautomatyzować. Program może za nas zaprojektować ramy konstrukcyjne, dobrać drobne komponenty, jak śruby i trzpienie, czy wytyczyć optymalną drogę przebiegu przewodów, węży i rur.

Inventor pozwala też przeprowadzać zaawansowane analizy ruchu elementów i analizować naprężenia elementów konstrukcji. Dotyczy to zarówno ram, jak i pojedynczych elementów. Na koniec można przygotować fotorealistyczny render produktu bądź animacje widoku rozbitego, pokazujące działanie maszyny także wewnątrz.

Ogromną zaletą Inventora jest pełna zgodność z innymi produktami firmy Autodesk i branżowymi standardami. Można w nim tworzyć dokumentację 3D, umieszczać w projektach gotowe produkty i korzystać z danych dostarczonych przez inne programy. Można nawet łączyć płytki PCB z innymi elementami, zachowując ciągłość obwodów elektrycznych.

Program można testować przez 30 dni. Studenci, uczniowie i szkoły mogą uzyskać go za darmo. Ten sam plik pozwala testować Inventora i Inventora Professional. Programy różnią się ceną i możliwościami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!