Autodesk Maya LT Autodesk Maya LT 2018

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program

Maya LT to świetny program do modelowania 3D, przygotowany specjalnie dla niezależnych twórców gier.

Maya LT została przygotowana do modelowania i animowania elementów, które mogą przydać się w grach – przede wszystkim postaci, narzędzi dla nich i środowisk. Znajdziemy tu oczywiście dobrze znane i cenione narzędzia z programu Autodesk Maya, jak bryły NURBS, podpodziały i narzędzia rzeźbienia. Znalazły się tu też wysokiej jakości narzędzia optymalizujące modele pod kątem gier mobilnych, pozwalające uprościć siatki i wybrać poziom szczegółowości modeli.

Nieliniowe narzędzia do animacji pozwalają na łatwe wprowadzanie deformacji, takich jak skręcanie, wyginanie, falowanie, zginanie, zwężanie, zgniatanie czy rozciąganie. Maya LT ma także narzędzia do szybkiego przygotowywania tekstur dla modeli, z możliwością przenoszenia ich między modelami o wysokiej i niskiej rozdzielczości. Zasoby można eksportować od razu do środowiska Unity albo do Mudboxa, by nałożyć na niego tekstury.

Przy projektowaniu animacji można skorzystać ze szkieletów, stawów i przywiązywania ich do konkretnych punktów siatki modelu. Dla postaci humanoidalnych można skorzystać z automatycznego systemu rigowania HumanIK.

Program można testować przez 30 dni. Maya LT jest dostępna w modelu abonamentowym, przy czym nieopłacona działa jako darmowa przeglądarka modeli. Studenci mogą otrzymać 3-letnią licencję za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!