Autodesk Revit 2019 19.0.1.1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Autodesk Revit to profesjonalny program do modelowania budynków i informacji budowlanych (BIM) w prenośnych formatach. Ponadto Revit ma możliwości projektowania architektonicznego, inżynierii MEP i budowlanej, a możliwością projektowania parametrycznego.

Revit obsługuje cały proces projektowania od koncepcji po budowę i daje szerokie możliwości pracy w zespole. Współdzielenie zasobów umożliwia różnym osobom z zespołu pracę nad tym samym projektem jednocześnie. Dwukierunkowe powiązania elementów sprawiają za to, że zmiany wprowadzone w jednym z widoków zostaną wprowadzone globalnie, w każdym miejscu, gdzie pojawia się modyfikowany obiekt.

Podczas tworzenia projektu architektonicznego Revit pozwala zacząć od projektowania koncepcyjnego, czyli szkiców i modeli. W dalszych etapach pozwala precyzyjnie modelować, pracować z perspektywą, zaplanować teren wokół budynków i renderować wizualizacje lokalnie lub w chmurze. Lokalnie Revit może wykorzystać własny renderer Autodesk Raytracer lub narzędzia innych producentów.

Inzynierowie mogą w Revicie szczegółowo zaplanować zbrojenia, także o zmiennej gęstości i nietypowych kształtach, wykonać analizę obciążeń pionowych i sprawdzić wytrzymałość konstrukcji. Są t także narzędzia pozwalające przygotować zaprojektowane elementy do produkcji, na przykład podwieszenia i instalacje hydrauliczne i elektryczne, oraz przygotować dokumentację.

Autodesk Revit integruje się z innymi usługami Autodesku i chmurą A360.

Revit w wersji próbnej działa przez 30 dni. Studenci mogą otrzymać darmową 3-letnią licencję na program.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 04.02.2018 13:57

Witam, odnosząc się do wcześniejszych komentarzy. Nie wiem na ile są to prawdziwe opinie, ale sam przez lata pracowałem na Revicie i szczerze ceniłem sobie ten program. Zniechęciło mnie jednak zlikwidowanie w 2016 roku możliwości zakupu licencji na własność, co traktuję to jako poważny błąd i lekkie lekceważenie potrzeb użytkowników! Podchodząc lekko sceptycznie postanowiłem przetestować ten Allplan Engineering 2018. Pomyślałem, że skoro odpowiada za niego Nemetschek to może być ciekawą alternatywą. I wiecie co? Na na razie wygląda całkiem ciekawie. Funkcjonalność bardzo zbliżona do Revita. Niektóre elementy rozwiązali nawet lepiej. No i jest wieczysta licencja. Ostateczną opinię wydam jednak po gruntownych testach. :)

  #4 30.11.2017 23:46

Cześć zgadzam się, że EliteCAd to fajna alternatywa dla Revita, jednak do projektowania konstrukcji moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Allplan Engineering firmy Nemetschek. Tutaj można go przetestować: http://allbim.pl/pobierz-demo/

  #3 30.09.2017 16:49

@mm1267 Ja również polecam EliteCAD. Jest 2 razy tańszy, a zrobisz w nim wszystko to co w Revicie!

  #2 07.04.2017 11:10

@mm1267 (niezalogowany): Cześć, Sprawdź EliteCAD: http://elitecad.pl/ Moim zdaniem jest równie dobry, a przy tym 2 razy tańszy. No i dzięki wieczystej licencji, nie masz żadnych subskrypcji. ;)

  #1 12.01.2017 16:36

Program ma swoje plusy ! Ale niestety musiałem zrezygnować jego użytkowania ze względów finansowych..
Poleci ktoś jakąś dobrą alternatywę ?