Autodesk Softimage

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Softimage (dawniej Softimage | XSI) to jeden z najbardziej cenionych w branży, w pełni profesjonalny program przeznaczony do tworzenia gier, animacji, efektów wizualnych oraz grafiki trójwymiarowej.

O klasie aplikacji świadczy fakt wykorzystywania jej przede wszystkim do postprodukcji hitów filmowych wśród, których znalazły się takie pozycje jak Star Wars: Episode II czy nie dawno powstały Happy Feet. Softimage sprawdza się również bardzo dobrze przy wykorzystywaniu w branży tworzenia gier komputerowych, prezentacji multimedialnych oraz reklam telewizyjnych, jednak to właśnie w dziedzinie filmowej odnosi największe sukcesy.

Wsparcie dla programu Softimage zostało zakończone 30 kwietnia 2016 roku. Autodesk nie planuje dalszego rozwijania programu i już nie udostępnia wersji testowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki i stabilny
brak
ocena użytkownika
02.06.2015 22:20 • Recenzja do wersji 2014

jestem smutny,bo amerykański koncern Autodesk zdecydował o tym,aby Autodesk Softimage przestał być wspierany.
wersja 2015-to ostatnia według (Autodesk)-ta firma,która zdecydowała się ,,zabić" ten pakiet 3D.Popełnili poważny błąd,bo w tym programie można było naprawdę dużo rzeczy zrobić,miał podobne możliwości do programu Maya,tyle,że Maya nie ma subdivision surface-taki jak w Softimagu:ten z kolei ma jądro giga poligon core-umożliwia edycję milionów wielokątów w czasie rzeczywistym.Na tym nie koniec- ma też wbudowany Mental Ray,silnik fizyki rigid i soft Body,dodatkowo Face Robot-moduł do animacji twarzy.Zabijając ten pakiet-nie wzięli pod uwagę,że użytkownicy Windows 10-nie uruchomią tej aplikacji,dlatego,że może być już pod ten system niekompatybilna,smutne jest to,że nikt tego kombajnu do grafiki 3D nie kupił.Nie wiadomo też jaki los i jaka przyszłość czeka Maye i 3ds maxa,jeżeli Autodesk zabił Softimage,którego już nikt nie będzie dalej wspierał to czy nie zrobi dokładnie tego samego z Mayą i 3ds maxem.Mimo tego,że Softimage jest już z punktu widzenia firmy martwy,to ja osobiście z niego korzystam,bo jest stabilny i lekki,i ma podobne możliwości w modelowaniu co Maya i 3ds max.Miejmy nadzieję,że Jakaś inna firma wykupi Softimage,bo to jest zbyt dobry program aby miał już umrzeć w taki sposób.