r   e   k   l   a   m   a
reklama

Autodesk kupuje Illuminate Labs

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Autodesk - producent cenionych przez inżynierów aplikacji do projektowania i modelowania, takich jak 3DS Max, Maya czy AutoCAD - kupił firmę Illuminate Labs zajmującą się rozwijaniem technologii związanych z oświetleniem w grach komputerowych.

Przejęcie Illuminate Labs ma celu włączenie opracowanych przez tę firmę technologii do produktów oferowanych przez Autodesk. Wykupiona spółka oferowała deweloperom wtyczkę Turtle dla Autodesk Maya, która pozwalała na stosowanie zaawansowanych efektów świetlnych w grach. Miała także w swojej ofercie autorski silnik Beast odpowiedzialny za generowanie globalnego i dynamicznego oświetlenia w grach nowej generacji. Autodesk dzięki kupieniu Illuminate Labs będzie sprzedawać przejętą technologię i świadczyć usługi wsparcia dla nowych technik oświetleniowych w grach. Firma zapowiedziała, że z dorobku Illuminate Labs skorzystają takie podmioty jak Sony Computer Entertainment, EA, Nintendo czy THQ/Heavy Iron.

Autodesk nie ujawnił, ile zapłacił za przejęcie Illuminate Labs.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii