r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Autodesk kupuje Illuminate Labs

Strona główna Aktualności

Autodesk - producent cenionych przez inżynierów aplikacji do projektowania i modelowania, takich jak 3DS Max, Maya czy AutoCAD - kupił firmę Illuminate Labs zajmującą się rozwijaniem technologii związanych z oświetleniem w grach komputerowych.

Przejęcie Illuminate Labs ma celu włączenie opracowanych przez tę firmę technologii do produktów oferowanych przez Autodesk. Wykupiona spółka oferowała deweloperom wtyczkę Turtle dla Autodesk Maya, która pozwalała na stosowanie zaawansowanych efektów świetlnych w grach. Miała także w swojej ofercie autorski silnik Beast odpowiedzialny za generowanie globalnego i dynamicznego oświetlenia w grach nowej generacji. Autodesk dzięki kupieniu Illuminate Labs będzie sprzedawać przejętą technologię i świadczyć usługi wsparcia dla nowych technik oświetleniowych w grach. Firma zapowiedziała, że z dorobku Illuminate Labs skorzystają takie podmioty jak Sony Computer Entertainment, EA, Nintendo czy THQ/Heavy Iron.

Autodesk nie ujawnił, ile zapłacił za przejęcie Illuminate Labs.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.