Autodesk - ponad milion użytkowników oprogramowania 3D

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk

, producent oprogramowania do projektowania dwu - i trójwymiarowego, ogłosił, że liczba użytkowników oprogramowania do projektowania trójwymiarowego - Autodesk Inventor, Autodesk Revit oraz AutoCAD Civil 3D - przekroczyła magiczną barierę miliona.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia tak znaczącego wyniku, powiedział Carl Bass, prezes i dyrektor generalny Autodesk. Milion użytkowników oprogramowania Autodesk do projektowania 3D stanowią reprezentanci szerokiego zakresu firm z branży przemysłowej, architektonicznej i budowlanej. Różnorodność branż wykorzystujących rozwiązania Autodesk uświadamia wartość cyfrowego prototypowania, jako przewagi konkurencyjnej, pozwalającej zwiększać jakość i efektywność działań oraz pobudzać innowacyjność.

Modelowanie 3D szybko staje się normą w projektowaniu w branży produkcyjnej, budowlanej oraz inżynierii lądowej - mówi Michael Fauscette, wiceprezes Applications Research, IDC. Klienci wybierają rozwiązania 3D, ponieważ widzą zalety wydajnościowe wynikające z wykorzystania tych narzędzi w komputerowym projektowaniu prototypów.

Autodesk Inventor to podstawowe narzędzie do prototypowania cyfrowego, a zarazem najlepiej sprzedające się na świecie oprogramowanie 3D dla sektora przemysłowego, Autodesk Revit jest platformą modelowania informacji o budynku mającą zaspokajając wymagania sektora budowlanego odnośnie wydajności i efektywności pracy, AutoCAD Civil 3D to natomiast kompleksowy pakiet oprogramowania przeznaczony do projektowania, kreślenia i zarządzania szeroką gamą projektów z zakresu inżynierii lądowej.

Ogłoszenie milionowego użytkownika oprogramowania Autodesk do projektowania 3D zbiegło się z ogłoszeniem wyników finansowych za pierwszy kwartał roku finansowego 2008, według których przychody firmy wyniosły 509 milionów dolarów, co w porównaniu z pierwszym kwartałem 2007 roku stanowi wzrost o 17%.

© dobreprogramy

Komentarze