Autodesk promuje Open Source

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Autodesk konsekwentnie zmienia swoją politykę dotyczącą oprogramowania. Niedawno informowaliśmy na temat akcji rozdawania bezpłatnych programów dla studentów, a tymczasem minął rok od otwarcia kodu źródłowego aplikacji MapGuide i powiązanej z nim biblioteki (feature data objects - FDO).

W ciągu ubiegłego roku ta platforma internetowej dystrybucji map przyciągnęła zainteresowanie kręgów społeczności zajmujących się rozwojem geoprzestrzennym, które obecnie włączają ją w nowe i atrakcyjne zastosowania. Społeczność MapGuide Open Source aktualnie liczy ponad 600 członków, zaś kod źródłowy został pobrany ponad 23 000 razy. Ponadto 3000 razy został pobrany z sieci kod źródłowy FDO. Oprogramowanie MapGuide Open Source firmy Autodesk współpracuje z najbardziej popularnymi formatami plików informacji geoprzestrzennej, bazami danych i jest zgodne ze standardami, co ogromnie upraszcza opracowywanie map i ich wykorzystanie.

Wolne oprogramowanie - Open Source - powoduje nieprawdopodobny postęp techniczny w społeczności zajmującej się zagadnieniami geoprzestrzennymi i jesteśmy dumni z tego, że w tym postępie mamy swój udział - powiedział Gary Lang, wiceprezes Działu Rozwiązań do Zarządzania Infrastrukturą Autodesk. - Dzięki temu, że MapGuide Open Source został zaakceptowany przez społeczność open source, nasi klienci mogą korzystać z częstszych aktualizacji produktu, w tym innowacji sponsorowanych przez społeczność; także ogromnie zmniejsza się całkowity koszt posiadania tego rozwiązania.

Więcej informacji na temat MapGuide Open Source na stronie projektu.

© dobreprogramy
s