Autodesk przejął PlassoTech

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk poinformował dzisiaj o nabyciu kalifornijskiej firmy PlassoTech, czołowego dostawcy oprogramowania do przeprowadzania analiz i symulacji konstrukcji mechanicznych.

Nabycie PlassoTech ma na celu umożliwienie firmie Autodesk zwiększenie możliwości symulacyjnych i optymalizacyjnych oprogramowania Autodesk Inventor, w szczególności dotyczy to prac nad prototypami cyfrowymi. Szczegółowych warunków tej transakcji nie ujawniono.

Aktualnie Autodesk planuje wbudowanie rozwiązań PlassoTech w produkty z rodziny Inventor, rozszerzając możliwości obecnych narzędzi do analizy wytrzymałościowej i symulacji. Rozwiązania te wprowadzają do rodziny produktów Inventor wiele zalet, m.in. możliwość poddawania analizom zarówno kompletnych zespołów, jak i ich poszczególnych części, możliwość przeprowadzania analiz w oparciu o warunki mechaniczne i termiczne występujące w świecie rzeczywistym czy znacznie większą prostotę obsługi przy zdecydowanie lepszych parametrach i całkowitej integracji możliwości symulacyjnych.

Rozwiązania PlassoTech są wykorzystywane na całym świecie przez setki firm z sektorów: maszyn przemysłowych, transportu, wyrobów powszechnego użytku oraz maszyn budowlanych i fabrycznych, w tym między innymi przez: Innoventa LLC, Jupp Associates Ltd., Mammoth Inc., Microheat, OSSTEM Co., Ltd, Pentax, Rinehart Motion Systems, LLC, Sejong Industrial Company Ltd, Subaru Telescope, Telops oraz Tokyo Electron Limited.

© dobreprogramy