Autodesk przejmuje firmę Robobat

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk

ogłosił w dniu dzisiejszym, że podpisał ostateczną umowę na zakup Robobat - prywatnej firmy, która opracowuje oprogramowanie do analizowania, projektowania, oraz kreślenia szczegółowych rysunków konstrukcji stalowych i żelbetowych, przeznaczonego dla branży projektów budowlanych. Wartość transakcji to 33 miliony dolarów.

Zakup ten uzupełni aktualną ofertę oprogramowania Autodesk przeznaczonego dla sektora projektowania budowlanego - AutoCAD i Autodesk Revit Structure. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy zakładającą oferowanie coraz bardziej kompleksowego zestawu dobrze zintegrowanych rozwiązań do tworzenia projektów budowlanych. Autodesk na początek planuje zaoferowanie nowych rozwiązań do projektowania budowlanego, kreślenia detali i analiz, zawierających technologię zarówno Robobat jak i Autodesk, oraz utrzymanie wsparcia dla aktualnej gamy produktów Robobat.

Założona w 1988 roku, firma Robobat to czołowy dostawca oprogramowania do projektowania konstrukcji budowlanych. Jej główna siedziba mieści się w Grenoble we Francji, firma prowadzi też szeroko zakrojoną działalność w Krakowie. Z jej oprogramowania korzystali projektanci na całym świecie przy realizacji projektów takich jak Stade de France (francuski stadion narodowy), proponowana stacja kolejowa Shanghai South Rail Station oraz nowy hangar na samolot Airbus A380. Program Robobat ROBOT Millennium, rozwiązanie do analizy strukturalnej i projektowania obiektów budowlanych, został zintegrowany z Autodesk Revit Structure; firma Robobat również opracowała oprogramowanie do tworzenia rysunków detali konstrukcji stalowych oraz żelbetowych na platformie AutoCAD.

© dobreprogramy
s