r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Automat perkusyjny też może działać w przeglądarce

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Automat perkusyjny jak wiadomo nie spóźnia się na próby i zawsze gra równo. HTML5 Drum Machine to nowy i bardzo prosty w obsłudze automat perkusyjny, który działa w przeglądarce. Nie służy jednak jedynie demonstracji potencjału nowoczesnych przeglądarek i języków – można w nim zapisać ścieżkę perkusji i wykorzystać w większych projektach, co czyni go bardzo użytecznym.

HTML5 Drum Machine pozwala budować własne rytmy do późniejszego wykorzystania. Mamy tu do dyspozycji 5 zestawów po 13 instrumentów każdy – są to emulowane zestawy TR-808, TR-909, klasyczny LinnDrum, Elektron Machinedrum i zestaw akustyczny. Kolejne uderzenia można po prostu „wyklikać” na dwóch 16-krokowych ścieżkach, można także dostroić ich dźwięk i zmienić głośność na mikserze. Gotowy rytm można błyskawicznie wyeksportować jako plik WAV i wykorzystać w większych projektach. Można także zapisać sekwencje, które zostaną przywrócone po ponownym wejściu na stronę.

Jego podstawową zaletą jest prostota interfejsu i możliwość naprawdę łatwego tworzenia rytmów. Jeśli jednak potrzebne jest bardziej zaawansowane narzędzie, alternatyw nie brakuje. Warto przyjrzeć się także projektowi PatternSketch, który pozwala wybrać liczbę kroków i tempo, ma bogatszą kolekcję sampli, także działa w przeglądarce i również pozwala pobrać pliki dźwiękowe ze ścieżką perkusji. Platforma pozwala nawet na pojedynki DJ-ów. Box zaś pozwala także słuchać utworów innych użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji o jednej z flagowych demonstracji WebAudio w Chromie, czyli WebAudio Drum Machine.

Oczywiście w Sieci znajdziemy także inne przeglądarkowe instrumenty – na przykład webSID, który odtwarza zachowanie kultowego układu z Commodore 64 zupełnie bez sampli.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.