r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Automatyzacja zadań z IFTTT teraz również na Androidzie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Ten piątek to wyraźnie dobry dzień dla użytkowników Androida. Najpierw promocja z Cerberusem na wypadek kradzieży urządzenia, teraz dowiadujemy się natomiast, że nareszcie opublikowano aplikację IFTTT dla tego systemu. Dziwna i nic nie mówiąca nazwa? Bez obaw, już tłumaczymy do czego ona służy i dlaczego zaraz ją zainstalujecie. Aplikacja ta znana również jako „If This Then That” pozwala użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w określonych warunkach, co pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Dzięki integracji z wieloma usługami zauważymy to w szczególności gdy korzystamy z różnych usług internetowych.

Całość można przyrównać do popularnej aplikacji Llama, tyle że znacznie czytelniejszej, wygodniejszej w obsłudze dla przeciętnego użytkownika i możliwej do wykorzystania z usługami zewnętrznymi. Do działania konieczne jest posiadanie konta, które można założyć z poziomu samej aplikacji. Główne okno przedstawia coś, co można nazwać logiem wykonanych akcji, historię tego, co zautomatyzowała aplikacja, oraz co w jej ustawieniach zmienił użytkownik. W wysuwanym menu bocznym znajduje się to co najważniejsze, lista i możliwość tworzenia tzw. „przepisów”. To właśnie w nich użytkownik może określić warunek, oraz akcję do wykonania po jego spełnieniu.

IFTTT obsługuje sześć kanałów dla systemu Android (ustawienia urządzenia, lokalizacja, powiadomienia, wiadomości SMS, połączenia i zdjęcia) a także szereg usług zewnętrznych takich jak Blogger, Facebook, Evernote, OneDrive, Gmail, Twitter czy Instagram. W efekcie możliwe jest tworzenie automatycznych zadań takich jak: jeśli użytkownik wykona telefonem zdjęcie, automatycznie prześlij je do serwisu Instagram. Inny przykład: automatyczne wyciszanie telefonu w obrębie danej lokalizacji, np. w szkole lub w pracy. Powiadomienie w sieci społecznościowej gdy dodamy coś do aplikacji Pocket, wpis na Bloggerze lub Wordpressie? Żaden problem. Na dodatek wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami.

r   e   k   l   a   m   a

Baza obsługiwanych serwisów jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można wykorzystać IFTTT przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł. Można w niej znaleźć kolekcje dla określonych grup osób, przepisy najbardziej popularne, a także zdobywające uznanie w ostatnim czasie. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim. Do działania wymaga Androida 4.0 lub nowszej wersji. Wersję na Androida znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Jeżeli korzystacie z iOS, odsyłamy do oficjalnego sklepu Apple.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.