r   e   k   l   a   m   a
reklama

Autopatcher zakazany przez Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft postanowił skończyć z niezgodnymi z licencją praktykami rozprowadzania poprawek do swoich produktów przez podmioty trzecie. Dział prawny korporacji skontaktował się z zespołem od czterech lat tworzącym bardzo popularny program Autopatcher i nakazał zaprzestanie działalności. Stosowne prośby o zdjęcie informacji na temat tego programu zostały także wysłane do serwisu Neowin. Zespół nie miał podstaw tych żądań kwestionować i usunął stronę pobierania.

Trudno powiedzieć, dlaczego Microsoft pozwalał na działanie Autopatchera przez cztery lata, skoro od początku nie było to do końca legalne. Zgodnie z zasadami licencjonowania poprawek i aktualizacji do produktów Microsoft, mogą one być rozprowadzane jedynie przez producenta - można je pobrać np. z witryny Windows Update czy Microsoft Update, z poziomu samego systemu lub też z centrum pobierania Microsoft. Oferowanie plików poprawek na innych serwerach jest niedozwolone. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko pobrania podrobionej poprawki lub rozprowadzenia złośliwego kodu wraz z certyfikowaną poprawką pobraną z podejrzanego źródła.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial