Avast! 4.8 udostępniony

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja programu antywirusowego firmy ALWIL Software - Avast! - oznaczona symbolem 4.8.

W najnowszej wersji Avasta! 4.8 zniwelowano lukę w zabezpieczeniach, która występowała w poprzedniej edycji tego oprogramowania oznaczonej jako 4.7. Wspomniana usterka pozwalała lokalnym użytkownikom na rozszerzenie swoich uprawnień, a to za sprawą błędu w sterowniku aavmker4.sys. W efekcie można było przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym.

Błędy wykryte w sterowniku aavmker4.sys dotyczą jego wersji 4.7.1098.0, ale jak podaje Tobias Klein dotyczyć mogą one również starszych wersji tego oprogramowania. Użytkownikom, którzy korzystają z tej aplikacji w "dziurawej" wersji zaleca się pobranie za pośrednictwem automatycznych aktualizacji łaty, która podobnie jak instalacja nowej wersji Avasta! zniweluje zaistniały problem. Warto wspomnieć, że Avast! 4.8 oprócz zaktualizowanego sterownika aavmker4.sys daje użytkownikowi nowe funkcje, tj. komponenty służące do ochrony komputera przed rootkitami i spyware.

Najnowszą wersję aplikacji Avast! pobrać można z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

© dobreprogramy

Komentarze