Avast Premier Avast Premier 19.3.2369

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Avast Premier to najnowszy i najbardziej rozbudowany pakiet zabezpieczający w ofercie czeskiej firmy AVAST Software. Skupia on w sobie bogaty zestaw funkcji chroniących komputer przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami oraz oferując dodatkowo takie narzędzia jak monitor aktualizacji oprogramowania, niszczarka plików i wiele innych.

Oprogramowanie wyposażone zostało w najlepsze rozwiązania i technologie znane z takich produktów jak Avast Antivirus oraz Avast Internet Security. Jego fundamentem jest działający w modelu chmury silnik antywirusowy i antyspyware, który posiada stały dostęp online do aktualnych baz sygnatur wirusów, zapora sieciowa i filtr antyspamowy. Avast Premier oferuje również system reputacji plików, moduł sprawdzający stan aktualizacji najpopularniejszych programów, a także komponent piaskownicy (sandbox), dający możliwość uruchamiania dowolnych aplikacji w odizolowanym od systemu wirtualnym środowisku.

Avast Premier posiada również wbudowaną funkcję SafeZone, pozwalającą tworzyć w systemie zaufane sesje, z poziomu których bezpiecznie zarządzać możemy online swoim rachunkiem bankowym. Nie zabrakło również niszczarki plików, specjalnego narzędzia do oczyszczania przeglądarki internetowej ze zbędnych pasków narzędziowych, blokady wskazanych przez użytkownika adresów URL oraz opcji AccessAnywhere, które daje możliwość kontrolowania komputera z dowolnego miejsca na świecie.

Nowości i zmiany w wersji 2018

Najważniejszą nowością, jaka trafiła do nowej wersji pakietu antywirusowego Avast we wersji Premier jest właśnie Webcam Shield. Służy ona blokowaniu dostępu do kamery internetowej wbudowanej w ramki laptopa. W praktyce mechanizm opiera się na dodatkowej warstwie kontroli uprawnień – Avast 2018 może zarządzać dostępem aplikacji zainstalowanych na dysku do kamery i blokować oprogramowanie, które chce te uprawnienia uzyskać podstępem.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekkość dla systemu,skuteczność
brak opcji wyłączenia po skanowaniu
ocena użytkownika
24.09.2017 20:29 • Recenzja do wersji 2017 17.6.2310

Firma Avast nie cieszy się małą popularnością wśród użytkowników , nie wiem dlaczego jeśli jest popularny i polecany na testach AV-test jest zalecany. Dla mnie jest wszystko ok mam wersje Premier i nie narzekam chroni mnie od 5 miesięcy i nie wpuścił żadnego wirusa (skanowanie zemaną , kaspersky skaner )

Wygląd,lekkość dla systemu
brak
ocena użytkownika
01.06.2016 17:20 • Recenzja do wersji 2016.11.2.2262

Avast premier wygrałem w konkursie organizowanym przez Avast na facebooku, jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu użytkowania komputera stacjonarnego, polecam serdecznie :)