Avast dla Linuksa już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, iż ALWIL Software zamierza rozszerzyć gamę swoich produktów antywirusowych o wersje przeznaczone dla platformy Linux. W końcu nadeszła bardzo dobra wiadomość dla użytkowników tych systemów. Poza wersją serwerową wczoraj ukazała się bezpłatna edycja najpopularniejszego wśród Czytelników vortalu programu antywirusowego (przeszło 470 tys. pobrań i niemal 700 komentarzy).

Avast! Linux Home Edition udostępniany jest na analogicznej licencji jak domowa wersja dla Windows. Program przeznaczony jest tylko do użytku osobistego w celach niezarobkowych (oba warunki muszą być spełnione jednocześnie). W ciągu 60 dni od instalacji należy zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnego klucza uprawniającego do korzystania z programu.

Niestety nie jest jeszcze dostępna wersja zlokalizowana na polski rynek, ale jak twierdzi
Marek Janota z firmy Infoserwis dystrybutora produktów ALWIL Software, polska wersja powinna pojawić się już wkrótce. Wersja komercyjna programu avast! dla Linuksa pojawić się powinna na przełomie kwietnia i maja br., wg informacji które uzyskaliśmy jej cena będzie albo bardzo zbliżona albo identyczna jak koszt odpowiednika dla Windows.

Program avast! Linux Home Edition pobrać można na stronie producenta (pakiety RPM i archiwa TAR.GZ).

© dobreprogramy
s